آیت الله مکارم شیرازی:

نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب(ع) خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع است

این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه حضرت ابوطالب(ع) در اسلام گفت: نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب(ع) خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسؤولان برگزاری، نسبت به فعالیت ها و اقدامات انجام شده به منظور تبیین شخصیت ایشان، ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: بحمدالله کار گسترده ای در مورد حضرت ابوطالب(ع) انجام شده، این قبیل فعالیت ها از اموری است که باقیات الصالحات و جاویدان می ماند و افراد بهانه جو را خلع سلاح می کند.
وی مظلومیت حضرت ابوطالب(ع) را مورد توجه قرار داده و با اشاره به اینکه مظلومیت ایشان ناشی از مظلومیت امیرمؤمنان(ع) است،گفت: بدخواهان و کسانی که با امیرمؤمنان(ع) دشمنی داشتند با نقل قول های مختلف همواره سعی داشتند تا چهره حضرت ابی طالب(ع) را مخدوش سازند. بدخواهان سعی کرده اند حضرت ابوطالب(ع) را سوسیالیست قلمداد کنند و علتش هم دشمنی با امیرمؤمنان(ع) است.
آیت الله مکارم شیرازی عملکرد دست اندرکاران همایش بزرگداشت حضرت ابوطالب(ع) را مورد تحسین قرار داده و خطاب به آنها بیان کرد: شما با فعالیت های خودتان ایشان را از مظلومیت خارج ساخته و چهره اسلامی عام و جهانی به ایشان داده اید.
وی  در بخش دیگر فرمایشات خود با تاکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب(ع) به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، بهره گیری از جاذبه های رسانه ای، فرهنگی، هنری و سینمایی را در این راستا به دست اندرکاران این همایش متذکر شد.
آیت الله مکارم شیرازی نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب(ع) را خدمت بزرگی به عالم اسلام و عالم تشیع برشمرده و با تاکید بر این که آن حضرت به معنای واقعی و حقیقی مؤمن بودند، افزود: فعالیت شما در این همایش باید با اتکا به منابع متقن باشد، به نحوی که جلوی بهانه جویی مغرضان و بدخواهان گرفته شود.
وی خواستار معرفی شخصیت حضرت ابوطالب در قالب های هنری از جمله ساخت فیلم شده و ابراز داشت: نسل جوان زبان هنر و فیلم را بهتر از زبان کتابت متوجه می شود، از این رو بایستی با بهره گیری از افراد توانمند هنری فیلمی در این خصوص ساخته شود تا مردم بیش از پیش با این شخصیت والا مقام جهان اسلام آشنا شوند و به ابعاد شخصیتی ایشان پی ببرند.
وی در پایان برای موفقیت دست اندرکاران برگزاری همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) دعا کرده و از اقدامات انجام شده قدردانی کرد.

انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/24589
اخبار مرتبط

نظرات شما