افزایش ۴۵ درصدی حقوق شامل کدام دسته از معلمان می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

حجت‌الاسلام علی عسگری در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع بودجه که همراهی بسیار عالی با آموزش پرورش داشتند، قدردانی می‌کنم؛ حوزه نوسازی و بازسازی مدارس و بودجه‌های عمرانی از نظرکارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده که خوشبختانه بودجه عمرانی حدود سه برابر افزایش یافت.

وی افزود: در موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان اضافه می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی است.

افزایش ۴۵ درصدی معلمانی که تازه استخدام شدند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش گفت: افزایش حقوق برای معلمان به این دلیل که تحت‌تأثیر شرایط ناعادلانه پرداخت حقوق در کشور بودند باعث شد تا از یک حمایت نسبی خوبی برخوردار شوند و برای برخی معلمان که در آغاز استخدام هستند و حقوق پایین می‌گیرند حدود ۴۵ درصد افزایش را باعث می‌شود.

علی عسگری با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس درباره پرداخت قبوض برق، آب و گاز مدارس همکاری خوبی داشتند، گفت: اگر برای مدرسه‌ای قبض صادر شود و ما مطلع شویم می‌توانیم شکایت کنیم، چون طبق مصوبه مجلس مدارس از پرداخت هزینه‌ها معاف هستند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد: این موضوع به عنوان اولویت وزارت آموزش و پرورش است و ۲ هزار میلیارد تومان در بند ۹ بودجه برای طرح رتبه‌بندی مصوب شده است همچنین برای دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید‌رجایی از سهم بودجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مبالغ قابل توجهی تخصیص داده شده است.

طی ۶ ماه املاک آموزش و‌پرورش را بازگردانید!

وی گفت: طبق مصوبه مجلس، ساختمان‌ها، املاک و مدارس که در اختیار دستگاه‌ها و اشخاص دیگر است باید در مدت ۶ ماه به آموزش و پرورش باز پس داده شود.

علی عسگری افزود: مجلس مصوبه‌ای هم درباره زمین‌های آموزشی داشت که می‌توانیم کاربری آن‌ها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار کنیم و البته یکی از راه‌های درآمدزایی است و می‌توانیم کاربری آن‌ها را مسکونی تجاری قرار دهیم.

ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد: ستاد اقتصادی در وزارتخانه ایجاد می‌شود و این ستاد می‌تواند به مستغلات و زمین‌های فرسوده‌ای که مورد نیاز نیست، نگاه اقتصادی داشته باشد و کاربری آن‌ها را تغییر داد.

وی با بیان اینکه اولویت‌های کاری سال ۹۸ همچنان برنامه ارائه شده وزیر آموزش و پرورش در روز رای اعتماد در مجلس است، گفت: مستند‌سازی املاک و تمهید الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اولویت‌های کاری است و ارتقای مدیریت پاسخگو، علمی و کارآمد، کیفیت آموزشی و مدیریت مدرسه، مدرسه محوری، تجهیز آموزشی و پرورشی مدارس، دولت الکترونیک و کارآمد سازی از دیگر برنامه‌های مدنظر است.

علی عسگری تنقیح قوانین را ضروری دانست و خاطر‌نشان کرد: از طریق سامانه و سیستم الکترونیکی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارتباط داریم و پیگیری‌های فعالی با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های تخصصی مجلس داریم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت حقوقی دولت و مجلس در حوزه‌های مختلف حقوقی همکاری داریم و آسیب شناسی تخلفات و زمینه‌های علل و بروز آن‌ها را بررسی می‌کنیم.انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/5159
اخبار مرتبط

نظرات شما