مسئول گروه ملی جهادی ایقان قم:

مهمترین هدف گروه های جهادی خودسازی و خدمت به مردم است/فعالیت در هفت استان کشور

مسئول گروه جهادی ایقان قم گفت: شرکت در گروه های جهادی باعث خودسازی، کاهش شکاف سطوح جامعه، پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و در نهایت ایجاد انگیزه برای خدمت به مردم می شود.

 قباد رحیم‌پور، مسئول گروه جهادی ایقان قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به فعالیت های این گروه جهادی، اظهار داشت: این گروه با عنوان گروه ملی سلامت ایقان، با اخذ مجوز از نهادهای رسمی کشور، بدون هیچ حامی دولتی، نهادی و سازمانی، در مناطق محروم هفت استان کشور فعالیت جهادی و سازندگی دارد.

وی ادامه داد: گروه جهادی ایقان از بین 10990گروه جهادی در جشنواره ملی جهادگران که در بهمن‌ماه ۱۳۹۷ برگزار شد، در عرصه بهداشت و سلامت به‌عنوان گروه برتر جهادی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

مسئول گروه جهادی ایقان قم با اشاره به اعضای این گروه جهادی، گفت: ۶۵ درصد اعضای این گروه جهادی را پزشکان، کارشناسان و دانشجویان علوم پزشکی از سراسر کشور تشکیل می دهند و همچنین 25درصد این گروه اساتید و کارشناسان درمان و دانشجویان علوم دام‌پزشکی و نیز 10درصد باقی مانده را طلاب حوزه علمیه و دانشجویان سایر رشته‌ها می باشند.

وی ابراز داشت: در این گروه جهادی هرماه چهار روز  را برای فعالیت جهادی در مناطق محروم کشور اختصاص می دهیم که تاکنون ۱۴ بخش در ۱۱ شهرستان هفت استان فعالیت جهادی انجام داده ایم .

رحیم پور با اشاره به فعالیت های این گروه، گفت: عرصه‌های فعالیتی گروه جهادی ایقان شامل پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی، بهداشتی و مامایی، فرهنگی و تبلیغی، آداب اسلامی و سبک زندگی است.

وی اضافه کرد: دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان در چهار منطقه از استان کهگیلویه و بویراحمد شامل مناطق مرکزی، کلوار، زیلایی، بابکان انجام شد و در این بازه زمانی محدود با وجود بعد مسافت و مسیر صعب‌العبور، ۴۳ روستا و ۱۳ نقطه عشایری با همکاری و حمایت سپاه ناحیه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد، خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی، تبلیغی و حمایتی انجام شد.

مسئول گروه جهادی ایقان قم در خصوص دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان گفت: در این اردو سطح فعالیت به‌ صورت عمومی و آموزشی و غربالگری و همچنین ارجاع و تجویز دارو بوده است که طی آن بیش از ۷۰۰ نفر توسط پنج تیم پزشکی (پزشکان بدون مرز و فعال در عرصه بین‌الملل ازجمله کشورهای حوزه بالکان، شبه‌قاره، محور مقاومت) غربالگری شده و مورد درمان قرار گرفتند.

وی افزود: چهار کارگاه عمومی توسط تیم مامایی تشکیل شد و طی آن تعداد ۱۴۰ نفر تحت درمان قرار گرفتند؛ همچنین ۵۶ مشاوره انفرادی و چهار کارگاه و ۲ برنامه عمومی توسط تیم روانشناسی اجرا شد و نیز دو تیم دامپزشکی در منطقه مستقر شده و سه هزار و ۲۷۰ رأس دام توسط دامپزشکان مجرب درمان شدند.

رحیم پور تصریح کرد: ۱۷۰ مشاوره و بیان احکام و برپایی نمایشگاه رسانه و پویانمایی و ۱۷ برنامه عمومی توسط تیم آداب اسلامی و سبک زندگی برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به هدف گروه های جهادی پزشکی، خاطرنشان کرد: گروه های جهادی خلع کمبود نیروانسانی در وزارت بهداشت را جبران میکند و مهمترین هدف گروه های جهادی رسیدگی به روندسلامت مردم می باشد.

مسئول گروه جهادی ایقان قم با اشاره به تاثیر این گروه های جهادی بر روی نسل امروز، بیان داشت: این گروه های جهادی باعث خودسازی، کاهش شکاف سطوح جامعه، پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و در نهایت ایجاد انگیزه برای خدمت به مردم می شود.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/5678
اخبار مرتبط

نظرات شما