آل هاشم: سخت گیری های بی مورد جوانان را از جامعه دور می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،
 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، عصر امروز در جمع دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای سما واحد تبریز، با تبریک روز جوان ابراز داشت: یکی از نکاتی که باید مورد توجه جوانان باشد دغدغه مندی و تقویت مسئولیت پذیری است، جوانان باید وظیفه شناس، بصیر، دارای معرفت شناخت و عقلانیت در امورشان باشند و نظم و انضباط، خودباوری و اعتماد به نفس را در خود نهادینه کنند.

وی با اشاره به القای یأس و ناامیدی در بین جوانان توسط دشمن افزود: دشمن تلاش می‌کند جوانان را نسبت به آینده کشور ناامید کند، اما جوانان باید نسبت به آینده امیدوار بوده و با خط شکنی، استقامت و پیش روی در علم در مسیر اسلام گام بردارند.

امام جمعه تبریز جوانان را به رعایت ساده زیستی و دوری از رفاه طلبی دعوت و خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب چشم امیدشان به جوانان است از این رو در امور اجرایی کشور باید میدان عمل را به نسل جوان بسپاریم و در اتاق‌های فکر از صاحبان فکر و اندیشه و پیشکسوتان بهره بگیریم چرا که جوانان ریسک پذیر، شجاع و عملگرا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تصریح کرد: برخی سخت گیری های بی مورد بزرگ‌تر ها برای جوانان ممکن است نسل جوان را از میدان خدمت به جامعه دور کند.

وی با اشاره به اهمیت تأثیرگذار دوره جوانی افزود: جوانان نیز باید قدر جوانی خود را بدانند و در این ایام به فکر خدمت به جامعه شأن باشند، امروز جوانان ما در عرصه‌های گوناگون همچون دوران ۸ سال دفاع مقدس اثر گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با ستودن افتخار آفرینی جوانان در عرصه دانش هسته‌ای ابراز داشت: عرصه ورزش، المپیادهای علمی و تولید از جمله بخش‌هایی هستند که با دست جوانان اداره و در آنها افتخار آفرینی می‌شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به ضرورت تلفیق علم و اخلاق ادامه داد: جوانانی هم اکنون در پارک علم و فناوری مشغول کار بر روی ابداعات، اختراعات و نوآوری‌هایشان هستند و این فعالیت‌ها بایدبا درستکاری، اخلاص، حرکت در راه خدا و اخلاق اسلامی همراه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین با انتقاد از برخورد نامناسب با نوجوانان در برخی مساجد ادامه داد: متولیان امر باید در مساجد، مراکز فرهنگی، علمی، حسینیه‌ها و اموری که با جوانان سر و کار دارند عمیق فکر کنند، در برخی مساجد با بچه‌ها و نوجوانان خوب برخورد نمی‌شود که باید موظبت کنیم تا این عزیزان اهل تقوا تربیت بشوند.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/6752
اخبار مرتبط

نظرات شما