رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن:

مقاومت تنها راه حفظ و بقای اسلام در برابر توطئه‌های دشمنان است

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به وضعیت منطقه و جهان اسلام، گفت: مقاومت تنها راه حفظ و بقای اسلام در برابر توطئه دشمنان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش ملی مقاومت اسلامی در بهمن‌ماه امسال در قم، اظهار داشت: امسال این همایش به‌صورت ملی برگزار خواهد شد و در گام بعدی انشاالله بتوانیم در بُعد بین‌المللی برگزار کنیم.

وی بابا بیان این‌که قران کریم زبان مشترک امت اسلامی است، افزود: این کتاب مقدس کلام خداوند است و به همین علت امت اسلامی در برابر اندیشه‌های قران خاضع و پذیرا هستند.

یوسفی مقدم تصریح کرد: امروز مقاومت مسئله اصلی امت اسلام است و تنها راه حفظ و بقای اسلام در برابر توطئه‌های دشمنان است.

وی ادامه داد: بهترین منبعی که می‌تواند کمک کند امت اسلامی واحد بشوند قرآن کریم است و همین مهم موجب شد که اقدامات اولیه برگزاری همایش صورت بگیرد.

یوسفی مقدم خاطرنشان کرد: در قرآن کریم بارها به جامعه‌ای اسلامی را توصیه‌شده که مقاومت کنند و ثمرات آن را نیز بیان‌شده است.

وی افزود: این کتاب مقدس منبعی مهمی برای دست گرفتن و چگونه حرکت کردن در مسیر مقاومت است.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و کشور بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی ایستاده و نیازمند مقاومت در داخل و خارج کشور است به همین علت امروز بهترین روز برای ما است تا از قران بهره بگیریم و امت اسلام را متوجه کنیم.

وی بابیان این‌که مهلت ارسال آثار یکم بهمن است، تأکید کرد: تمامی آثاری که به همایش ارسال می‌شود باید از منظر قران باشد.

یوسفی مقدم تصریح کرد: زمان برگزاری همایش 17 بهمن‌ماه سال جاری در مرکز همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

وی به محورهای همایش اشاره کرد و گفت: مبانی و اصول مقاومت اسلامی از منظر قرآن، شاخصه‌ها و الگوهای مقاومت در قرآن کریم، دستاوردهای مقاومت از منظر قرآن کریم، چالش‌های مقاومت از منظر قرآن کریم و گفتمان‌سازی مقاومت از منظر قرآن کریم ازجمله محوری همایش هستند.

دبیر همایش ملی مقاومت اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار قم فردا در خصوص حضور مهمانان خارجی و همچنین ارائه دستاوردهای همایش به کشورهای جبهه مقاومت نیز بیان داشت: در همایش امسال از مهمانان خارجی دعوتی نداریم اما به دنبال برگزاری همایش بین‌المللی هستیم که بعد از برگزاری همایش ملی خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از اهداف همایش نیز ارائه فکر و اندیشه به کشورهایی است که در جبهه مقاومت قرار دارند و این مهم عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/12418
اخبار مرتبط

نظرات شما