حاجی بابایی: فرهنگیان از وضعیت حقوقی خود رضایت ندارند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر آموزش و پروش افزایش حقوق دانشجومعلمان را ۴۴۰ هزار تومان اعلام و عنوان کرد که آیین‌نامه تبدیل وضعیت حق‌التدریس‌ها تمام و به دولت اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز نمایندگان ولایی مجلس گفت: جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با حضور بطحایی وزیر آموزش و پرورش و معاونین وی تشکیل شد که محور این مباحث مطالبات فرهنگیان بود و مطرح شد که جامعه فرهنگیان از وضعیت معیشتی و حقوقی خود ناراضی هستند، باید وضعیت حقوق معلمان و فرهنگیان مورد بازنگری قرار گیرد.

وی افزود: از موارد مورد تأکید نمایندگان، اهمیت دانشگاه فرهنگیان و لزوم توجه خاص به تربیت نیروی انسانی مورد نیاز با استفاده از حداکثر ظرفیت این دانشگاه بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس و لزوم تسریع در تعیین تکلیف این گروه از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

حاجی بابایی‌ خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم معترض بودند که چرا با وجود ظرفیت بالای نیروی انسانی کارآمد و متخصص در آموزش و پرورش، بعضی از مدیران انتخاب شده آموزش و پرورشی نیستند.

وی افزود: نمایندگان از وزیر گله‌مند بودند که چرا تاریخ پرداخت مطالبات فرهنگیان اعلام می‌شود ولی اقدام مؤثری صورت نمی‌پذیرد، همچنین بلاتکلیفی دانش‌آموزان کنکوری وعدم اعلام نظر دقیق و صریح در این مورد با توجه به شرایط مناطق سیل‌زده مورد سؤال نمایندگان بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته از مطالبات نمایندگان مردم بود که زمانی که پاداش بازنشستگان پرداخت می‌شود به‌قدری فاصله زمانی ایجاد شده که دردی از این آن‌ها دوا نمی‌کند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: نیروهای خرید خدمتی نیز در این جلسه موردتوجه نمایندگان بودند و عدم پرداخت حقوق آن‌ها مورد سؤال قرار گرفت.

وی بیان داشت، نظام رتبه‌بندی معلمان، مطالبه فرهنگیان ست که نمایندگان مردم در خانه ملت از وزیر درخواست نمودند در اسرع وقت در این خصوص نیز پاسخگوی جامعه فرهنگیان باشد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: مسائل اخیر که در مدارس اتفاق افتاده است، نیز در این جلسه موردبحث و بررسی قرار گرفت و درخواست شد، جوانب مختلف مسئله با توجه به مسائل و اولویت‌های فرهنگی بررسی و گزارشی ارائه شود.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: نارضایتی فرهنگیان از بیمه درمانی نیز مورد سؤال نمایندگان بود و لزوم ارائه بیمه درمانی مؤثر و پاسخگو مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: افزایش حقوق دانشجومعلمان باید بر اساس مصوبه مجلس صورت گیرد و در این مورد قوانین گویا و مستند وجود دارد، همچنین در صدور احکام افزایش حقوق همکاران فرهنگی مصوبه مجلس باید اجرایی شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: اجرای سند 2030 در برخی مدارس و لزوم نظارت در این زمینه مورد اعتراض نمایندگان بود، همچنین، بی‌توجهی برخی مدارس غیردولتی به مسائل فرهنگی موردبحث قرار گرفت و از وزیر درخواست شد، نظارت بیشتری بر این امور داشته باشند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت آئین‌نامه تبدیل وضعیت حق‌التدریس‌ها تمام و به دولت اعلام شده است که به محض تأیید اجرایی می‌شود.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش افزایش حقوق دانشجومعلمان را 440 هزار تومان اعلام کرد و درخصوص کنکور نیز بیان داشت که این امر از اختیارات و مسئولیت‌های وزارت علوم است و ما موافق هستیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش در مورد حوادث اخیر معتقد است دشمنان ما می‌خواهند مردم را به نظام آموزش و پرورش بی‌اعتماد سازند و ما سعی کردیم با تدبیر عمل کنیم.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: درخصوص پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته اعلام شد که فقط بازنشستگان سال 97 پاداش خود را دریافت نکرده‌اند و حقوق معلمان خرید خدمت تا پایان دی‌ماه پرداخت شده است و باقی در خردادماه پرداخت خواهد شد.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/8614
اخبار مرتبط

نظرات شما