رئیس مجلس دهم:

زمینه‌های سرمایه‌گذاری در قم فراهم شود/توجه به مشاغل خرد برای فعال شدن اقتصاد

لاریجانی رئیس مجلس دهم با اشاره به اینکه برای فعال شدن اقتصاد باید به مشاغل خرد توجه ویژه شود، گفت: زمینه‌های سرمایه‌گذاری در قم فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی لاریجانی عصر پنج شنبه در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جدید که به مناسبت تقدیر از نمایندگان استان در مجلس برگزار شد،اظهار داشت: کار اصلی در استان را شما مدیران و نمایندگان انجام دادید و ما هم گوشه ای از کار را انجام دادیم.
وی ادامه داد: در حادثه سیل و در ماجرای کرونا شاهد بودم که مسئولین استان همت کرده و جلسات متعددی را برگزار کردند و پیگیر کارها بودند.
نماینده مردم قم در مجلس افزود: وقتی فعالیت هایی که در مسئله کرونا در کشور انجام شده را با دیگر کشورها مورد مقایسه قرار می دهیم واقعا اقداماتی که در این کشور انجام شده بسیار ارزشمند است و این ها تربیت یافتگان مکتب اهلبیت هستند.
وی در ادامه با مقایسه دو مکتب در مقابله با کرونا، ابراز داشت: در یک مکتب سالمندان را رها کرده و در مکتب دیگر برای سالمندان ارزش بیشتری قائل می شوند.
لاریجانی با اشاره به عرصه سیاسی و حکمرانی، تصریح کرد: در عرصه حکمرانی یک سو ترامپ بود که هر روز یک نسخه صادر می کرد و در ایران هم یک ستادی از متخصصین به وجود امد و همه حرف این ستاد را قبول کردند، این رفتار سیاسی یک رفتار بسیار ارزشمند است.
وی بیان داشت: با توجه به شناسایی سریع بیماری از قم و اقدامات سریع و اینکه بیماری در اینجا زیاد بود و از آن طرف تلاش مسئولین بسیار گسترده بود که در این زمینه قم بسیار درخشندگی داشت.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه خیرین هم ارزشمند وارد میدان شدند، گفت: انشالله هر چه سریعتر این بیماری از کشور و دنیا رخت ببندد، در شرایط امروز اهتمام خاصی نیاز داریم .
وی اضافه کرد: درست است آورده های خوبی داریم؛ رهبری حکیم داریم؛ زیرساخت های خوبی بعد از انقلاب ایجاد شده است؛ حضور مردم و علاقمندی مردم به یکدیگر  سرمایه بزرگی است و از همه مهمتر اخلاص که در ملت ما بسیار زیاد است و در ایام ماه مبارک رمضان و دیگر ایام کاملا بروز پیدا می کند.
لاریجانی ادامه داد: بعد از کرونا وضعیت خاصر خواهیم داشت و دچار برخی گرفتاری های خواهیم شد که باید مدیران برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.
وی افزود: یکی از مشکلات بیکاری است بسیاری از گروه ها در این وضعیت شغل خود را از دست داده اند؛ برخی از شغل ها به واسطه زیارتی بودن قم ایجاد شده بود که در این ایام لطمه بسیاری خورد.
جهش در تولید در شرایط امروز راه فعال کردن اقتصاد است
نماینده مجلس با اشاره به اینکه تحریم ها مشکلات مارا عمیق تر کرده است، گفت: نکته ای که رهبر معظم انقلاب برای شعار سال مطرح کردن بسیار هوشمندانه بود؛ ممکن است در ابتدای راه فکر کنیم در این شرایط چگونه به جهش در تولید برسیم که باید گفت این علاج راه است و باید دولت و مجلس به دنبال محقق کردن این موضوع باشند.
وی ادامه داد: در این مسیر اولین اقدام این است که نگذاریم کارخانه هایی که در قم فعالیت می کنند دچار رکود شوند. برای توسعه قم باید وضعیت چند بُعدی و چند وجهی در نظر گرفته شود.
توجه به مشاغل خرد برای فعال شدن اقتصاد
وی اضافه کرد: باید شرایطی برای امروز فراهم شود تا اقتصادهای خرد حال چه خدماتی و چه تولیدی بتوانند فعالیت کنند و در این مسیر باید برخی قوانین و ضوابط که برای روزهای عادی است برداشته شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه باید در بخش صنعت،کشاورزی و معدن زمینه اقتصاد های خرد را فراهم کنیم، گفت: قم به دلیل زیارتی بودن از نظر بیکاری و مشکلات اقتصادی لطمه و صدمه بیشتری خورده است.
وی ادامه داد: قم از قبل انقلاب یکسری مشکلات داشت که برخی از عمد قم را محجور کرده بودند تا پیشرفت و آبادانی در قم رخ ندهد.
قم هنوز نیازمند پیشرفت و آبادانی است
رئیس مجلس ادامه داد: امروز شرایط قم نسبت به قبل متفاوت شده است اما هنوز نیازمند پیشرفت و ابادانی است.
وی با اشاره به فرا رسیدن روز قدس عنوان کرد: مجلس مصوبه‌ای در مورد جلوگیری از پیشرفت صهیونیست‌ها داشت و طرحی در مجلس تصویب شد که نشان داد مجلس نسبت به موضوع صهیونیست‌ها غافل نیست. اکنون صهیونیست‌ها در پوشش‌های مختلف تجاوز را دنبال می‌کنند، در پوشش شرکت‌های فناورانه، صنعتی و اقتصادی ورود کرده و به دنبال نفوذ هستند اما مجلس با تصویب یک طرح استکبارستیزانه به دنبال جلوگیری از این نفوذ است.
لاریجانی با تاکید بر اینکه دشمنان با زور می‌خواهند طرح معامله قرن را محقق کنند، مطرح کرد: اکنون حذف این طرح نیازمند مجاهدت است و برداشت بنده این است که کشورهای اروپایی ضعیف‌تر از آن هستند که بتوانند به هدف معامله قرن برسند هر چند برخی کشورهای زبون منطقه هم مایه ننگ شده و به جای اینکه قوی‌تر در میدان حضور یابند ذلیلانه‌تر عمل کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در طرح معامله قرن همه حقوق فلسطینی‌ها از بین می‌رود، عنوان کرد: مقابله با این طرح نیازمند پایداری است و در دنیای امروز ایران اسلامی است که صادقانه و استوار حرف می‌زند درحالی‌که دیگر کشورها پشت پرده و کوتاه حرف می‌زنند و برخی حتی به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و فشارها بر غزه زیاد است.انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/19814
اخبار مرتبط

نظرات شما