رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان قم:

استفاده از الگوی های ایرانی اسلامی در ورزش کمرنگ شده است/ عدم توازن در توزیع زیرساخت های ورزش در مناطق

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان قم با اشاره به عدم توازن در توزیع زیرساخت های ورزش در مناطق، گفت: استفاده از الگوی های ایرانی اسلامی در ورزش کمرنگ شده است که باید این الگوهای ورزشی را در جامعه معرفی و تقویت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  علی بهلولی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشار به نقش بسیج در عرصه ورزش، اظهار داشت: بسیج ورزشکاران در میدان ورزش در حال فعالیت و اثرگذاری است. ورزش در عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی هم دخالت دارد.
وی ادامه داد: سازمان بسیج ورزشکاران در عرصه های اجتماعی و فرهنگی ورزش در سطح جامعه در حال نقش آفرینی است.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان با اشاره به اینکه الگو بودن در ورزش یکی از مسائل مهم است، گفت: قهرمانان در عرصه های مختلف الگو هستند و امروز بسیج ورزشکاران باید این الگوها را تبدیل به الگوی ایرانی اسلامی کند.
وی اضافه کرد: بسیج ورزشکاران کارگروه های مختلفی را تشکیل داده است که آسیب های مختلف حوزه ورزش را شناسایی می کنند.
عدم توازن در توزیع زیرساخت های ورزش در مناطق
بهلولی در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات در حوزه ورزش، گفت: عدم توازن در توزیع زیرساخت های ورزش در مناطق مختلف شهر، نبود ارتباط کافی بین ارگان هایی که در حوزه ورزش فعالیت دارند و افزایش استفاده از مواد نیروزا بین ورزشکاران مخصوصا بدنسازان و پرورش اندام بخشی از این مشکلات است.
وی ادامه داد: برخی از ورزشکاران به دلیل بازگشت نیروی از دست رفته در ورزش اقدام به مصرف مواد نیروزا می کنند که این مسئله بابی می شود برای مصرف دیگر مواد و در نهایت اتفاقات ناگواری رخ می دهد.
کمرنگ شدن استفاده از الگوی های ایرانی اسلامی در ورزش
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان با اشاره به استفاده از الگو غربی توسط ورزشکاران را به عنوان مشکل بعدی عنوان کرد و افزود: استفاده از الگوی های ایرانی اسلامی در بین ورزشکاران بسیار کم رنگ شده است.
وی ابراز داشت: مربی ها می توانند نقش تربیتی خوبی را در ورزشکاران ایفا کنند. تاثیر یک مربی در حوزه های اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و تربیتی بر روی ورزشکار خود در برخی از موارد از پدر و مادر هم بیشتر می باشد.
بهلولی با اشاره به نقش فضای مجازی در ایجادمشکلات برای ورزشکاران گفت: توجه نکردن به قهرمانان از دیگر مشکلات و چالش های ورزش می باشد.
رواج فرهنگ غلط  ، ازدواج مانع ورزش می شود
وی خاطرنشان کرد: یک فرهنگ غلطی که بین ورزشکاران رواج پیدا کرده این است که می گویند ورزش اولویت اول ما است و ازدواج مانع ورزش می شود به همین دلیل سن ازدواج بین ورزشکاران و مربی ها بالا می رود.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان با اشاره به برخی از برنامه های مهم بسیج ورزشکاران، گفت: در تلاش هستیم از طلاب ورزشکار استان که در باشگاه های مختلف در حال فعالیت هستند به عنوان سرگروه های حلقه صالحین در اماکن ورزشی استفاده کنیم که تاکنون 50 طلبه ورزشکار در استان را شناسایی کرده ایم.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در ایام کرونا اماکن ورزشی تعطیل بودند با آموزش مربی ها ، پویش ها و مسابقات ورزشی را از طریق فضای مجازی برگزار کردیم.
بهلولی ادامه داد: برگزاری مسابقات کتابخوانی، نامگذاری باشگاه های ورزشی به نام شهدا، برگزاری پنجمین یادواره شهدای ورزشکار استان، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری پویش اهدا خون و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از جمله برنامه های دیگر بسیج ورزشکاران است.انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/29835
اخبار مرتبط

نظرات شما