چه کسی می‌ماند و می‌جنگد، چه کسی می‌رود؟

بازگشت بیرانوند؛ خروجی اول پرسپولیس شمایید

با ورود علیرضا بیرانوند به اردوی پرسپولیس، رقابت در خط دروازه این تیم به اوج خود خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از "ورزش سه"، لیگ بیست و یکم هنوز به پایان نرسیده اما با این حال شایعه و گمانه‌زنی درباره نقل و انتقالات تابستانی بالا گرفته و در مورد پرسپولیس، برخی از این شایعات به حقیقت نزدیک شده‌اند. از جمله خرید علیرضا بیرانوند، گلر شماره یک تیم ملی که پس از آنتورپ و بوآویشتا، بازگشت به پرسپولیس را انتخاب کرده است.

بیرانوند در حالی به پیراهن پرسپولیس نزدیک شده که این تیم در فصل اخیر، سه دروازه‌بان مختلف را در قفس توری خود دید: حامد لک، بوژیدار رادوشوویچ و احمد گوهری.

در این بین اما دریافت ۲۱ گل در لیگ بیست و یکم سبب شد تا خط دروازه سرخپوشان متزلزل به نظر بیاید و حتی بسیاری عملکرد ضعیف مدافعان و دروازه‌بانان را از علل اصلی ناکامی تیم در دفاع از عنوان قهرمانی قلمداد کردند.

بنابراین جذب دروازه‌بان در دستور اصلی کار سرخپوشان برای پنجره تابستانی قرار گرفت و آنها خیلی زود مراحل جذب علیرضا بیرانوند را انجام دادند تا پیراهن شماره یک که در این دو فصل خالی بود، به او برسد.

نکته جالب در مورد خرید بیرانوند اینکه دو دروازه‌بان دیگر پرسپولیس برای فصل آینده با این تیم قرارداد دارند و به عبارتی اگر یحیی روی نام یکی قلم قرمز نکشد، سرخپوشان برای فصل آینده سه دروازه‌بان در سطح لیگ برتر خواهند داشت.

علیرضا بیرانوند پس از دو فصل دوری به قفس توری پرسپولیس بازمی‌گردد؛ جایی که رادوشوویچ (گلر ذخیره) و پانادیچ (مربی گلرها) در اردوی تیم حضور ندارند.

با این حساب یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های یحیی گل‌محمدی برای فصل جدید، انتخاب از بین حامد لک و احمد گوهری خواهد بود تا در کنار بیرانوند، خط دروازه این تیم را تشکیل بدهند. نکته مهم اینکه حامد لک نیز در اظهارات غیررسمی مدعی شده که قصد دارد فصل آینده در تیم بماند و برای بازی، رقابت کند.

بیرانوند در چهار فصلی که پیراهن پرسپولیس را برتن کرد، همیشه بوژیدار رادوشوویچ را به عنوان گلر ذخیره در کنار خود داشت؛ دروازه‌بانی که نسبت به نیمکت نشینی اعتراضی نداشت و جایگاه خود به عنوان دروازه‌بان دوم را پذیرفته بود.

آخرین باری که پرسپولیس دو گلر سرشناس را از ابتدای فصل در ترکیب خود داشت، به لیگ چهاردهم برمی‌گردد که نیلسون کوریا و سوشا مکانی در فهرست این تیم حضور داشتند و البته حضور همزمان آنها سرانجام مطلوبی برای پرسپولیس نداشت.

با این حال بهترین روزهای خط دروازه پرسپولیس هم در عین حال زمانی بود که نیما نکیسا و احمدرضا عابدزاده همزمان در ترکیب بودند و رقابت آنها منجر به نتایج خوب برای پرسپولیس شد.

نکته مهم اینکه حامد لک در فصل اول تنها ۱۴ گل خورده داشت و در دوره علیرضا بیرانوند نیز متوسط ۱۵ گل خورده به ازای هر فصل را داشت و حالا باید دید در فصل آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و از بین او و احمد گوهری چه کسی در ترکیب می‌ماند.

البته در مولفه گل خورده و عملکرد دفاعی پرسپولیس نمایش مدافعان کمتر مورد توجه قرار گرفته و بدون تردید برای فصل جدید یحیی باید به عملکرد تیمی و فردی مدافعانش هم رسیدگی کند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/33940
اخبار مرتبط

نظرات شما