ادامه جنگ نقل و انتقالاتی پرسپولیس - سپاهان/ بازیکن محبوب سرخ‌ها در راه اصفهان؟

بازیکن پرسپولیس به یکی از اهداف نقل و انتقالاتی سپاهان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، وقتی رامین رضاییان در نیم‌فصل به پرسپولیس پیوست هزارویک رویا در سر داشت؛ می‌خواست با پوشیدن پیراهن سرخ، دوباره پیراهن تیم ملی را پس بگیرد و لژیونر شود. از طرفی بسیاری از هواداران پرسپولیس نگران بودند که او در پایان فصل با دریافت پیشنهاد خوب قید ادامه همکاری با این تیم را بزند و دوباره بدون این مدافع روزهای سختی را سپری کنند. البته که در آن زمان بی‌حق‌ هم ‌نبودند چون مهدی شیری آنقدر روی مخ آنها راه رفته بود که فقط یک بازیکن در حد و اندازه‌های رامین رضاییان می‌توانست از نگرانی‌هایشان کم کند اما سرنوشت، خواب دیگری برای پرسپولیس و شیری و رضاییان دیده بود! رضاییان ملی‌پوش نشد اما شیری در فولاد آنقدر خوب کار کرد که به پیراهن تیم ملی رسید. حالا باشگاه پرسپولیس هم تمایلی به ادامه همکاری با این مدافع اسبق تیم ملی ندارد.

نخستین جرقه از طرف رضاییان

حضور رضاییان در یک برنامه تلویزیونی و صحبت علیه همبازیانش و پیش‌کشیدن بحث رایگان بازی کردن برای پرسپولیس به مذاق مدیران باشگاه خوش نیامد، ضمن اینکه یحیی از عملکرد فنی این بازیکن راضی نبود. اکثر گل‌های خورده پرسپولیس از جناح راست این تیم بود؛ جایی که رقبا به‌خوبی از فضای خالی پشت‌سر رامین رضاییان استفاده می‌کردند و به پرسپولیس ضربه می‌زدند. یحیی بارها در تمرینات به رضاییان متذکر می‌شد که در دفاع مسئولیت بیشتری دارد اما سبک بازی این بازیکن به این شکل است که به اضافه‌شدن به خط حمله علاقه بیشتری دارد و معمولا در بازگشت‌ها جا می‌ماند. صحبت‌های آن شب رضاییان و نادیده گرفتن زحمات سایر بازیکنان و تبرئه کردن خودش آن هم درحالی‌که به اعتقاد کادرفنی بیشترین آسیب پرسپولیس در نیم‌فصل دوم از جناح بازی او بوده سبب شد کادرفنی بیشتر از قبل به فکر تمدید نکردن با این بازیکن باشند.

خودشیفتگی رامین

آنهایی که از نزدیک رامین رضاییان را می‌شناسند می‌دانند روحیات این بازیکن نسبت به سایرین متفاوت است و کمتر بازیکنی با او رفاقت نزدیک دارد. قبل از آمدن رضاییان به پرسپولیس چندتن از بازیکنان قدیمی این تیم در جلسات خودمانی با یحیی این نکته را به گوش او رسانده بودند اما با جدایی شیری و نیاز مبرم پرسپولیس در نیم‌فصل دوم به جذب یک مدافع راست کلاسیک باعث شد یحیی فرصتی دوباره به این مدافع مازنی دهد تا دوباره سرخپوش شود اما رامین در تمرینات خیلی زود نشان داد هنوز هم همان بازیکن سابق است! به‌طوری که بسیاری از بازیکنان در جمع خودمانی او را خودشیفته می‌دانستند و معتقد بودند رضاییان خودش را جدا از سایرین می‌داند. این هم یکی‌دیگر از دلایل مهمی بود که رامین بیشتر از قبل از چشم کادرفنی پرسپولیس بیفتد.

 

 

حمله مجازی قبل از تصمیم یحیی

در شرایطی که یحیی گل‌محمدی هنوز تصمیم قطعی و صددرصدی برای جدایی رامین نگرفته بود همزمان خبر مذاکره با دانیال اسماعیلی‌فر باعث شد بعضی از هواداران پرسپولیس به‌نفع رضاییان علیه اسماعیلی‌فر موضع‌گیری تندی کنند. مدافع سپاهان برای اینکه از فحاشی‌ها در امان باشد با انتشار یک استوری اعلام کرد هنوز تصمیمی برای آینده‌اش نگرفته و با هیچ تیمی مذاکره نکرده است. در ادامه رضاییان با انتشار پستی که بوی خداحافظی می‌داد بازهم کادرفنی و مدیران پرسپولیس را زیرفشار هواداران قرار داد. تا جایی‌که مدیران باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای خواستار آرامش هواداران این باشگاه شدند. تمام این اتفاقات در شرایطی رخ داد که نه مدیران باشگاه و نه کادرفنی پرسپولیس موضع رسمی درخصوص ادامه یا قطع همکاری با این بازیکن اعلام نکرده بودند و این حواشی بیشتر از آنکه به رامین کمک‌ کند به ضرر او تمام شد.

جدایی رامین قطعی است؟

طبق خبرهای دریافتی امروز (یکشنبه) جلسه‌ای بین درویش و گل‌محمدی برگزار خواهد شد. در این جلسه ضمن بررسی عملکرد باشگاه در جذب بازیکنان موردنظر یحیی درخصوص لیست خروجی‌ها و البته رامین رضاییان صحبت خواهد شد. شواهد نشان می‌دهد با توجه به حواشی ایجادشده و البته دلایلی که در بالا به آن اشاره شد، قرارداد رامین تمدید نخواهد شد و او آزاد است به هر تیمی که دوست دارد برود. اتفاقی که به مذاق هواداران این مدافع راست‌پا خوش نخواهد آمد اما آنچه مشخص است در فوتبال حرفه‌ای تصمیمی نهایی درخصوص مسائل فنی برعهده مربی است. البته نزدیکان یحیی می‌گویند اولویت او قطعی‌کردن جذب بازیکنان است و بعد از آن درباره آنهایی که باید بروند تصمیم می‌گیرد و این یعنی اینکه تا زمانی که جذب اسماعیلی‌فر یا یک مدافع راست دیگر قطعی نشود ممکن است رضاییان برای تمدید با قرمزها از شانس برخوردار باشد.

رامین چند پیشنهاد داخلی و خارجی دارد

رامین رضاییان در ایران و تا این لحظه از باشگاه‌های گل‌گهر و سپاهان پیشنهاد دارد. سپاهانی‌ها که امیدچندانی به حفظ اسماعیلی‌فر ندارند به دنبال جذب رضاییان هستند. درصورت پرسپولیسی شدن دانیال و سپاهانی شدن رامین جابه‌جایی این دوبازیکن هم می‌تواند از نکات جذاب فصل بعد باشد. اما درباره پیشنهادهای خارجی رضاییان شنیده می‌شود این بازیکن از یکی دو باشگاه قطری و اماراتی هم آفر دریافت کرده که باید صبر کرد و دید در سال جام‌جهانی چه سرنوشتی در انتظار این بازیکن‌ خواهد بود. رضاییان تقریبا مطمئن شده شانسی برای حضور در جام‌جهانی ندارد؛ چراکه حتی شیری به تیم ملی دعوت شده و او نه. با این حساب بعید نیست اولویتش بازگشت به جمع لژیونرها باشد.

مذاکرات با اسماعیلی‌فر ادامه دارد

یحیی اعتقاد عجیبی به بازی دانیال اسماعیلی‌فر دارد و برای همین از زمان حضورش در پرسپولیس نام این بازیکن را درصدر فهرست خرید تیمش قرار داده است. با توجه به اینکه در پایان این فصل این مدافع بازیکن آزاد شده و دیگر قراردادی با سپاهان ندارد به نظر می‌رسد شکار او کار چندان سختی برای پرسپولیسی‌ها نباشد؛ هرچند فحاشی‌های یکی، دو روز قبل عده‌ای از هواداران دانیال را مردد کرد، با این‌ حال ظاهرا قرمزها در تماس با او اطمینان‌خاطر دادند این فحاشی‌ها که با همراهی هواداران سایر تیم‌های علیه پرسپولیس همراه بود در زمان ‌تمرین یا بازی‌ها ادامه‌دار نخواهد بود و هواداران پرسپولیس استقبال باشکوهی از این بازیکن‌ خواهند داشت. روند مذاکره با این بازیکن مثبت است و به احتمال زیاد اسماعیلی‌فر در فصل آینده پیراهن سرخ پرسپولیس را بر تن‌ خواهد کرد.

مدافعان راست پرسپولیس در فصل بعد

درصورت جذب دانیال اسماعیلی‌فر باید دید باشگاه بازیکنی دیگر در پست دفاع راست جذب می‌کند یا خیر، اما درحال حاضر هم پرسپولیس بازیکنانی دارد که می‌توانند حداقل به‌عنوان بازیکن کمکی در این پست بازی کنند. سیامک نعمتی، فرشاد فرجی و وحدت هنانوف بازیکنانی هستند که توانایی بازی در این‌ جناح را دارند و چنانچه اسماعیلی‌فر جذب شود در صورت نیاز این نفرات هم می‌توانند در این پست به میدان بروند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/34000
اخبار مرتبط

نظرات شما