امام جمعه قم:

غیرت دینی یکی از درس‌های عاشوراست/ مجالس عزاداری امام حسین(ع)، دشمن را ناکام می‌گذارد

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه یکی از اهداف امام حسین(ع) و درس‌های عاشورا غیرت دینی است گفت: ما نباید در مقابل گناه بی‌تفاوت باشیم، گاهی انسان باید آبروی خود را خرج کند تا اهداف الهی اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله حسینی بوشهری امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد،با تسلیت ایام سوگواری اهل بیت (ع) به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: از همه گویندگان، مداحان، هیأت‌های مذهبی و همه افرادی که حتی مجلسی در خانه تشکیل می‌دهند و نام حسین(ع) را زنده نگه می‌دارند تشکر می‌کنم، چراکه تا زمانی که نام حسین(ع) زنده است آسیبی به این کشور وارد نمی‌شود.

امام جمعه قم با اشاره به روز هفتم ماه محرم گفت: امروز روزی است که آب را بر اهل‌بیت بستند و اعلام کردند که یک قطره آب به حسین(ع) و فرزندان ایشان نمی‌دهند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه امام حسین(ع) با دشمن خود اتمام حجت کرد، گفت: دشمنان اهل‌بیت شکم‌هایشان پر از لقمه حرام است و کسی که اینگونه است حرف حق را نمی‌پذیرد‌.

وی با بیان اینکه عاشورا عبرت‌های بزرگ تاریخ را در خود نهفته دارد، افزود: اهداف عاشورا باید برای مردم به خوبی تبیین شود و امام حسین (ع) اهدافی داشت که اجرای عدالت و حاکمیت دین از جمله این اهداف بود و انقلاب نیز برخاسته از عاشورا است و وظیفه ما این است که تذکر دهیم که حاکمیت دین هدف است و نباید اینطور باشد که انقلابی که به اینجا رسیده با تبلیغات زهرآگین دشمن تنها بماند که در این صورت دشمن وارد میدان می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از اهداف حسین بن علی(ع) و درس‌های عاشورا غیرت دینی است و ما نباید در مقابل گناه بی‌تفاوت باشیم، گاهی انسان باید آبروی خود را خرج کند تا اهداف الهی اجرا شود.

وی تصریح کرد: خیرین و مسئولان فرهنگی کشور باید هیأت‌های مذهبی را تقویت کنند که اگر اینگونه نشود و صحنه خالی شود جوانان ما به جای هیأت به دیگر جاها روی می‌آورند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه اهداف حسین بن علی(ع) منشوری برای انقلاب عاشورایی است، گفت: آرامش مظلومان و مبارزه با ظالمان و فساد درس‌هایی است که باید از عاشورا گرفته شود.

وی افزود: مداحان باید از نعمت خدادادی خود برای جذب نسل جوان استفاده کنند و هر چند دشمن گاهی فرصت پیدا می‌کند اما ما فرصت‌های فراوانی داریم و عزاداری ها دشمن را ناکام می‌گذارد.

امام جمعه قم با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار و شهادت شهید صارمی است، گفت: خبرنگاران و رسانه‌ها وظیفه بیان حقایق را برعهده دارند و باید از شهید صارمی الگوبرداری کنند، خبرنگاران جهادگرانی هستند که تحقق فرمایشات رهبر عزیزمان را باید در اولویت قرار دهند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/35473
اخبار مرتبط

نظرات شما