مربی تیم خوشه طلایی و کارشناس فوتبال؛

طارمی بازیکنی با استانداردهای جهانی است

مربی تیم خوشه طلایی و کارشناس فوتبال با اشاره به سطح فنی مهدی طارمی گفت: مهدی طارمی علاوه بر مباحث فنی مطلوب می تواند به راحتی و خیلی عالی می تواند روی ذهن خود کنترل داشته باشد.

اکبر روحپرور مربی تیم خوشه طلایی و کارشناس فوتبال در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به بازی اول ایران مقابل اظهار داشت: تیم ایران با وجود اینکه در این بازی خیلی پر انتقاد حاضر شد اما مهدی طارمی نشان داد که بازیکنی در سطح استانداردهای جهانی است و می تواند در هر شرایطی برروی خود و عملکرد خود در بازی مسلط باشد.
وی گفت: مهدی طارمی علاوه بر مباحث فنی مطلوب می تواند به راحتی و خیلی عالی می تواند روی ذهن خود کنترل داشته باشد.
مربی تیم خوشه طلایی  با اشاره به بعد فنی تیم ملی فوتبال در مقابل تیم انگلیس بیان داشت:  بعد فنی تیم ملی فوتبال در مقابل تیم انگلیس پر انتقاد بود و تغییر سیستمی که انجام شده بود یک سری ناهماهنگی ها در بعضی خطوط ایجاد کرده بود. با وجود اینکه در فاز انتقال به حمله نتوانستیم به خوبی بازیکنان خطوط حمله را به خوبی تقویت کنیم اما  مهدی طارمی از تک فرصتی که بدست آورد آن هم مقابل تیم گرانقیمت انگلیس توانست گل خود را به ثمر برساند و گل دوم هم که بر اثر یک پنالتی بود اما توانست به خوبی با غلبه بر استرس خود گل را به راحتی به ثمر برساند.کارشناس فوتبال با اشاره به حواشی ایجاد شده برای تیم ملی فوتبال اظهار داشت: علاوه بر اینکه مهدی طارمی از بعد فنی یک بازیکن بسیار قابلی است منتهی نکته ای که باید قابل توجه باشد این است که زمانی که تمی ملی راهی این دوره از مسابقات شد بدلیل شرایط نامساعد کشور حواشی خاصی پیرامون این تیم شکل گرفت و این حواشی در قطر و در ادامه راه دامن گیر تیم بوده و هست.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما مهدی طارمی نشان داد که بدون توجه به حواشی موجود نشان داد که می تواند در زمین مسابقه روی ذهن و عملکرد خود کنترل کافی را داشته باشد و به دور از حواشی و به دور از تاثیرگذاری موارد بیرونی زمین بازی روی عملکرد این بازیکن، بتواند بصورت حرفه ای و در سطح بالا بازی خود را نشان داده و تاثیر مستقیم در جریان بازی داشته باشد.
روحپرور با اشاره به عملکرد مهدی طارمی گفت: این عملکرد و کتنرل داشتن در بازی نشان از بازیکن حرفه ای و بازیکنی در سطح استاندارد جهانی دارد به گونه ای که این موضوعی است که سال ها برای بقیه بازیکنان به دنبال آن هستیم تا بازیکنان بتوانند در داخل زمین با قدرت بالا بر روی ذهن و عملکرد خود کنترل کافی را داشته باشند و وظایف خود را در زمین به بهترین شکل به نمایش بگذارند.
وی با اشاره به سطح فنی و شم گلزنی بالا مهدی طارمی بیان داشت: مهدی طارمی در سه سال اخیر و بازی مقابل انگلیس با به ثمر رساندن دو گل نشان داده که بازیکنی است با سطح فنی و شم گلزنی بالا که در هر شرایطی می تواند خود را کنترل کرده و بدون توجه به حواشی اطراف بهترین عملکرد خود را برای تماشاگران به نمایش بگذارد.


خبرنگار: محمدعلی رجبی
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/38176
اخبار مرتبط

نظرات شما