نباید اجازه دهیم حادثه سفارت جمهوری آذربایجان بر مناسبات دو کشور تأثیر منفی بگذارد

وزیر خارجه کشورمان ضمن محکومیت حادثه سفارت جمهوری آذربایجان گفت: نباید اجازه دهیم که این حادثه بر مناسبات دو کشور تأثیر منفی بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر روز جمعه در گفتگوی تلفنی با جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، درباره حادثه حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تسلیت و اظهار تأسف در این رابطه که به کشته شدن یک دیپلمات و مجروح شدن دو نفر دیگر از کارکنان این سفارت منجر شد، با وزیر خارجه آذربایجان و خانواده این دیپلمات ابراز همدردی کرد.

امیرعبداللهیان، ضمن محکوم کردن این حادثه با اشاره به سوء استفاده دشمنان دو کشور از حادثه امروز تأکید کرد، نباید اجازه دهیم که این حادثه بر مناسبات دو کشور تأثیر منفی بگذارد.

وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف حادثه، نهاد‌های امنیتی دو کشور در همکاری نزدیک با یکدیگر، موضوع را پیگیری و بررسی کنند.

در این تماس امیرعبداللهیان همچنین مراتب تأسف و همدردی آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان را به الهام علیف رئیس جمهور آذربایجان، دولت، مردم و به ویژه خانواده حادثه دیدگان ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی و پیام تسلیت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان برای همکاری و هماهنگی نهاد‌های امنیتی و قضایی دو کشور برای روشن شدن ابعاد حادثه استقبال کرد.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/39653
اخبار مرتبط

نظرات شما