۴ گزینه خارجی نیمکت تیم ملی/ چراغ سبز سرمربی نامدار ایتالیایی برای حضور در ایران

آنطور که مدیران فدراسیون اعلام کردند، طی چند روز آینده سرمربی جدید تیم ملی انتخاب خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بعد از فشارهای بیرونی و مشکلات مالی که برای آوردن مربی خارجی وجود دارد، در اقدامی عجیب فدراسیون فوتبال نام ۵ گزینه داخلی را برای هدایت تیم ملی اعلام کرد و از این نفرات برنامه خواست. حسین فرکی، امیرقلعه نویی، جواد نکونام، فرهاد مجیدی و مهدی تارتار مربیانی هستند که فدراسیون از آن‌ها برنامه خواست. تقریبا همه می‌دانند که جدی ترین گزینه ایرانی برای هدایت تیم ملی امیرقلعه نویی بود و سایر نفرات شانسی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ندارند. با این حال اتفاقاتی که رخ داد سبب شد تا فدراسیون فوتبال دوباره به سمت مربی خارجی کشیده شود. این گزارش را تا انتها بخوانید.

انصراف عجیب گزینه اصلی

امروز و در اقدامی عجیب امیرقلعه نویی که جدی ترین و اصلی ترین گزینه فدراسیون برای هدایت تیم ملی بود، با انتشار یک استوری از هدایت تیم ملی انصراف داد.انصراف  سرمربی گل‌گهر باعث شد تا جدی‌ترین گزینه داخلی از فهرست کنار برود و شانس انتخاب مربی ایرانی به حداقل برسد.

شانس دو گزینه بیشتر شد

بعد از انصراف قلعه نویی، شانس مربیان خارجی برای حضور روی نیمکت تیم ملی بیشتر شد. همانطور که به عنوان اولین رسانه گزارش دادیم، مورایس سرمربی سپاهان یکی از گزینه‌های فدراسیون برای هدایت تیم ملی است. در کنار مورایس سرمربی تراکتور پاکو خمس هم شانس دارد و البته تاج و دوستانش طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده ای با چند مربی مطرح اروپایی انجام دادند ولی هنوز این مذاکرات نهایی نشده و قراردادی هم به امضا نرسیده است. گفتنی است با توجه به شرایط فعلی، شانس مورایس و خمز برای حضور در تیم ملی بیشتر از قبل شده است ولی هنوز چیزی قطعی نیست. 

برانکو چقدر شانس دارد؟

برانکو ایوانکوویچ سرمربی محبوب پرسپولیسی‌ها که همواره نامش به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی مطرح می‌شود و چند حامی‌بزرگ هم در فدراسیون دارد،دوباره نامش به عنوان گزینه تیم ملی مطرح شد ولی بعید است او سرمربی بعدی تیم ملی باشد. برانکو با عمان قرارداد دارد و پول خوبی از فدراسیون این کشور می‌گیرد. شرایط خوبی هم در تیم ملی عمان دارد و جدایی اش در این مقطع از عمان به سختی امکان پذیر است. به این ترتیب شانس حضور مجدد برانکو در فوتبال ایران خیلی کم است.

دستمزد زیاد سرمربی مطرح

یکی از مربیان مطرح فوتبال دنیا که سابقه حضور در چند تیم باشگاهی اروپایی را دارد و حتی در جام ملت‌های اروپای قبلی هم هدایت یک تیم ملی را بر عهده داشت و نتایج خوبی هم گرفته بود، یکی از گزینه‌های تیم ملی ما بود. مذاکره با این مربی انجام شد و این مربی مطرح هم مشکلی برای حضور در ایران نداشت. مشکل اصلی برای آوردن این گزینه دستمزد بالای او بود. این سرمربی اروپایی برای حضور در ایران پول زیادی را طلب کرد و همین موضوع باعث عقب نشینی تاج و رفقا شد. شانس این گزینه جذاب برای هدایت تیم ملی در حال حاضر پایین است.

گره کار برای آوردن مربی ایتالیایی چیست؟

 یکی دیگر از گزینه‌های فدراسیون فوتبال، یک مربی ایتالیایی بوده و مذاکرات اولیه با وی انجام شده است. این مربی که در تیم‌های مختلفی حضور داشته برای حضور در کشورمان ابراز تمایل کرده و چراغ سبز نشان داده است. مذاکرات با این مربی ادامه دارد و البته فدراسیون با سایر گزینه‌های خارجی نیز در حال مذاکره مستقیم و غیر مستقیم است.

مشکل اصلی برای آوردن این مربی نحوه انتقال پول است. مدیران فدراسیون نگران هستند که با توجه به تحریم‌ها، نتوانند به موقع پول این سرمربی را پرداخت کنند و مشکلاتی که برای استقلال در ماجرای استراماچونی پیش آمد، برای فدراسیون هم تکرار شود. گفتنی است این سرمربی نامدار، بازیکن بزرگی هم بوده و در یکی از مطرح ترین تیم‌های فوتبال ایتالیا بازی می‌کرده است. لازم به ذکر است اگر مشکل انتقال پول این مربی حل شود و یا به نوعی فدراسیون برای پرداخت دستمزد با او به توافق برسد، این مربی شانس بالایی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی دارد.

فدراسیون باز هم گزینه دارد!

به غیر از مورایس و خمس و همین مربی ایتالیایی، فدراسیون چند گزینه دیگر هم روی میز دارد که همگی اروپایی هستند. حتی نام فیلیکس سانچس سرمربی سابق قطر و هروه رنار هم مطرح است ولی بعید است عربستانی‌ها راضی به از دست دادن سرمربی موفق خود شوند. همچنین دو گزینه دیگر که هنوز نامشان مطرح نشده ،هم مذاکراتی را با فدراسیون فوتبال ایران انجام دادند و باید دید طی روزهای آینده سرنوشت نیمکت تیم ملی چه خواهد شد و چه کسی سکان دار تیم ملی ایران می‌شود.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/40355
اخبار مرتبط

نظرات شما