عجیب اما واقعی؛

طارمی در اروپا بیشتر از ایران گل می‌زند

مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو با ۲۲ گل عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را کسب کرد و نشان داد در اروپا از ایران بیشتر گل می زند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو با ۲۲ گل عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را که کسب کرد. او برای اولین بار به این افتخار رسید. در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ طارمی به همراه وینیسیوس و پیزی با ۱۸ گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفتند ولی در نهایت وینیسیوس به دلیل میزان زمان کمتر بازی و دریافت کارت زرد کمتر جایزه بهترین گلزن لیگ پرتغال را بدست آورد.

طارمی در پرسپولیس هم دو فصل پیاپی با ۱۶ و ۱۸ گل آقای گل شده بود، اما در اروپا هم بیشتر گل می‌زند و هم بهتر؛ البته او از کسب عنوان آقای گلی ابراز خوشحالی نکرده و گفته چون پورتو قهرمان لیگ پرتغال نشد، خوشحال نیستم، اما به هرحال طارمی در قاره سبز به مراتب بیشتر و راحت‌تر گل می‌زند.

طارمی در ایران یک سال با ۱۶ گل، آقای گل شد اما حالا ۲۲ گل زده و روی چند گل هم تاثیر مستقیم داشته است. با این حال وی تصور می‌کند که قهرمانی پورتو شیرین‌تر از آقای گلی او بود؛ هرچند که نمی‌توان کتمان کرد کسب عنوان آقای گلی برای یک بازیکن آسیایی بسیار مهم است و البته مثل همیشه طارمی باعث سربلندی خودش و فوتبال ایران شده است.

به طور حتم اگر این بازیکن آمادگی خود را تا جام ملت‌های آسیا رحفظ کند، می‌تواند عصای دست امیر قلعه‌نویی در این مسابقات باشد و به موفقیت تیم ملی فوتبال ایران کمک زیادی بکند.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/42590
اخبار مرتبط

نظرات شما