لیگ قهرمانان آسیا؛

سورپرایز یحیی برای النصر

از تمرینات پرسپولیس خبر می‌رسد که به احتمال زیاد محمد عمری پدیده فصل گذشته این تیم، سورپرایز یحیی گل‌محمدی برابر النصر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، خیلی‌ها می‌گویند چرا پرسپولیس مهاجم گلزن ششدانگ ندارد اما واقعیت آن است که قرار نیست در مدل تاکتیکی یحیی گل‌محمدی فقط مهاجمان برای پرسپولیس گل بزنند و اتفاقاً بیشتر وظیفه گلزنی روی دوش هافبک‌هاست. در همین بازی آخر با فولاد یک مدافع و یک هافبک گل‌های مهم و زیبایی را به ثمر رساندند تا پرسپولیس در گرمای شدید خوزستان برنده شود. در بازی‌های قبلی هم تقریباً همین شرایط حاکم بود و می‌بینیم که پای مهاجم جدید این تیم (شهاب زاهدی) هنوز به گل باز نشده و حتی گل‌محمدی قید مهدی عبدی را زده است. یحیی حتی از امثال امیری در خط حمله استفاده می‌کند، بازیکنی که فصل گذشته در ۵ پست مختلف برای پرسپولیس بازی کرد و جواب هم داد.

بدون کوچک ترین تردیدی می‌توان گفت پرسپولیس بهترین هافبک‌های ایران را دارد و همه جور بازیکنی در خط میانی این تیم دیده می‌شود، از میلاد سرلک و وحید امیری باتجربه گرفته تا ترابی و صادقی خلاق و محمد عمری و یاسین سلمانی جوان. پرسپولیس حتی امثال سروش، اسدبیگی و عالیشاه را هم دارد. همین عالیشاه با اینکه جزو نفرات اصلی پرسپولیس نیست اما فصل گذشته گل قهرمانی قرمزها را در فینال جام‌حذفی وارد دروازه استقلال کرد، گلی که حاصل تجربه بالای امید و البته اشتباه استقلالی‌ها بود.

استراتژی کلی پرسپولیس این است که مالکیت توپ را در دست داشته باشد و در هر بازی روی خلاقیت هافبک‌های باتجربه و تکنیکی خود کلی موقعیت گل درست کند. بالاخره از ۷، ۸ موقعیت خوبی که درست می‌شود هافبک‌ها یا مهاجمان یکی، دوتا را گل می‌کنند و این همان چیزی است که یحیی گل‌محمدی می‌خواهد، البته پرسپولیس مهاجم خارجی هم خرید ولی بعید به نظر می‌رسد با توجه به دیر آمدن این مهاجم هم تاکتیک و استراتژی سرخپوشان عوض شود. در پرسپولیس همه باید گل بزنند، حتی کنعانی‌زادگان و پورعلی‌گنجی و این یک نکته مثبت برای این تیم مقابل النصر عربستان است.

آخرین پیروزی پرسپولیس در لیگ برتر همان طور که اشاره شد درحالی به دست آمد که یحیی گل‌محمدی تیمش را بدون مهاجم ارنج کرد.

حضور محمد عمری به جای شهاب زاهدی در کنار وحید امیری باعث غافلگیری مدافعان فولاد خوزستان شد. هافبکی تکنیکی و دریبل زن که وسط مدافعان تیم حریف به خوبی صاحب توپ می‌شد و با دریبل هایش فضا را برای دیگر هافبک های تیم باز می‌کرد.

حالا از اردوی سرخپوشان تهرانی خبر می‌رسد که یحیی گل‌محمدی تا این لحظه تصمیم گرفته است با استفاده از ۶ هافبک در دیدار برابر النصر عربستان، مالکیت توپ و زمین را از آن خود کرده و به این شکل به رقیب پرستاره خود ضربه بزند.

بر همین اساس به احتمال زیاد شهاب زاهدی بیرون می‌نشیند تا محمد عمری تکنیکی وارد ترکیب اصلی شود. یحیی گل‌محمدی از نمایش این جوان ارومیه ای برابر فولاد خوزستان راضی است و براین اساس تصمیم گرفته است رونالدو و یارانش را نیز سورپرایز کند!
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/45224
اخبار مرتبط

نظرات شما