فقط دو بازیکن جام جهانی ۹۸ مربیگری می‌کنند؛

خانه‌نشین شدن نسل طلایی فوتبال ایران!

از جمع بازیکنان ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فقط دو نفر در حال حاضر به کار مربیگری مشغول هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نسل فوتبال ایران در سال ۱۹۹۸ که صعودی دراماتیک به جام جهانی فرانسه داشت و در این تورنمنت هم با برد مقابل آمریکا خاطرات خوبی را برای مردم ایران ساخت، در ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی مانده است.

اگر همین الان از بسیاری از فوتبال‌دوستان درباره طلایی‌ترین نسل ایران سوال کنید، از تیم ملی ایران در سال ۱۹۹۸ نام می‌برند. نسلی که نام بازیکنانش با وجود گذشت سال‌ها در ذهن‌ها وجود دارد و خیلی‌ها درباره آنها به نیکی یاد می‌کنند.

نکته قابل توجه درباره این نسل طلایی فوتبال ایران این است که تقریبا همه آنها در دوران بازنشستگی خود روبه مربیگری آوردند؛ بعضی از بازیکنان آن تیم سرمربی تیم‌های مختلف شدند و افتخاراتی نیز به دست آوردند. نفراتی مثل علی دایی، علیرضا منصوریان، خدادادعزیزی، مهدی مهدوی کیا، محمد خاکپور، حمید استیلی، نعیم سعداوی، مهدی پاشازاده و چند نفر تجربه سرمربیگری در فوتبال ایران را به دست آوردند.

مابقی نفرات هم حداقل برای یکبار طعم مربیگری به عنوان دستیار را چشیده‌اند. با گذر زمان اما اکثر آنها از نیمکت‌های مختلف کنار رفتند و حالا فقط دو نفر از آن نسل به عنوان مربی کار می‌کنند.

از نسل طلایی جام جهانی ۹۸ فقط سیروس دین محمدی به عنوان دستیار محمود فکری در تیم هوادار در لیگ برتر ایران کار می‌کند و به مربیگری مشغول است. جواد زرینچه نیز دومین نفری است که بعنوان سرمربی در تیم لیگ یکی آریو اسلامشهر مشغول به کار است.

برخی دیگر از بازیکنان آن نسل طلایی البته روبه کارهای مدیریتی آورده‌اند؛ نیما نکیسا همین حالا مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان است و افشین پیروانی هم چند سالی است به عنوان سرپرست پرسپولیس کار می‌کند.

اینکه از مجموع ۲۳ بازیکن حاضر در تیم موفق فوتبال ایران در حال حاضر فقط دو نفر به مربیگری در لیگ‌های برتر و دسته یک فوتبال ایران مشغول هستند، در نوع خود اتفاق جالبی محسوب می‌شود و جای تامل دارد.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/45259
اخبار مرتبط

نظرات شما