شهردار قم:

سهم «هیچ» شهرداری قم از بودجه زیارتی کشور

شهردار قم گفت: سهم قم از بودجه زیارتی اختصاص‌یافته کشور به شهرهای مذهبی ۶۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ، هیچ سهمیه‌ای برای شهرداری قم لحاظ نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه شورای اسلامی شهر قم که به‌صورت علنی برگزار شد، با اشاره به اینکه شهر قم در تمام طول سال مناسبت‌هایی را با حضور وسیع زائران برگزار می‌کند اظهار داشت: از این نظر شهر قم را می‌توان با شهر مشهد مقایسه کرد که به طور دائم در حال برگزاری مراسم مذهبی است.
وی با بیان اینکه در بودجه کشور برای شهرهای زیارتی سهمی دیده‌شده است افزود: در حال حاضر سهم قم از این بودجه ۶۰ میلیارد تومان است، اما برای شهرداری سهمیه‌ای دیده نشده است.
شهردار قم تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه در بیشتر مناسبت‌ها شهرداری در میدان است، باید بخشی از این بودجه به شهرداری اختصاص داده شود که از اعضای شورای اسلامی شهر قم درخواست داریم این مسئله را مطالبه کنند.
وی با اشاره به پیگیری‌های متعددی که درباره پارکینگ شهید کاظمی در شهرداری قم انجام‌شده است ادامه داد: این پروژه به دلیل ورشکستگی سرمایه‌گذار به هیئت تسویه رفت و در آن اداره یک‌بار به بانک شهر و یک‌بار دیگر به بانک مسکن واگذار شد.
سقائیان نژاد به جلسه با هیئت‌مدیره بانک مسکن برای حل این موضوع اشاره کرد و گفت: این‌ یک بحث جاری است که مدام در حال پیگیری هستیم.
وی درباره اجرای پروژه مسیر اتوبوس تندروی بلوار آیت‌الله بروجردی افزود: هر طرحی که در شهر انجام می‌شود اول در شورای شهر تصویب می‌شود و این پروژه هم با مصوبه شورای شهر اجرایی شده است.
شهردار قم گفت: برخی طرح‌های شهرداری قم مقطعی نیست و در آینده خودش را نشان می‌دهد که باتوجه‌به جمعیت پردیسان این پروژه در آینده به محل تردد شهروندان تبدیل خواهد شد.انتهای پیام/


منبع:روابط عمومی شهرداری قم
http://qomefarda.ir/45276
اخبار مرتبط

نظرات شما