کمربند حرفه‌ای توسط زهرا اکبری تصاحب شد؛

۱۸ مدال دستاورد موی تای کاران ایرانی از مسابقات ارمنستان

مسابقات بین‌المللی موی تای، کاپ آزاد ارمنستان ۲۰۲۳ طی روزهای چهارم تا هفتم آبان‌ماه سال جاری به میزبانی شهر ایروان در حالی برگزار شد که موی تای کاران ایرانی موفق به کسب ۱۸ مدال رنگارنگ شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، . به نقل از رکنا، مسابقات بین‌المللی موی تای، کاپ آزاد ارمنستان ۲۰۲۳ طی روزهای چهارم تا هفتم آبان‌ماه سال جاری به میزبانی شهر ایروان در حالی برگزار شد که موی تای کاران ایرانی موفق به کسب ۱۸ مدال رنگارنگ شدند. 
 در این پیکارها که زیر نظر فدراسیون موی تای IFMA ارمنستان،  در سه بخش حرفه‌ای، نیمه‌حرفه‌ای و آماتور و با حضور ۴ کشور روسیه، ایران، ارمنستان و گرجستان در سالن ورزشی دینامو آرنا شهر ایروان انجام گرفت، تیم کشورمان موفق به کسب ۱۱ نشان طلا، ۵ نقره، ۲ برنز و عنوان نایب‌قهرمانی رقابت‌ها شد. 
 گفتنی است سرپرستی نفرات اعزامی کشورمان در این مسابقات برعهده محمد انجدانی بود، ضمن آنکه محمدعلی یوسفی به‌عنوان سرمربی و همچنین محمدعلی جهانگیری به‌عنوان مربی، نفرات کادر فنی در بخش آقایان را تشکیل دادند. 
 فرشید کریمی نیز که به‌عنوان تنها داور ایرانی در این پیکارها حضور داشت، به‌عنوان یکی از نفرات تأثیرگذار در دو بخش حرفه‌ای و آماتور به قضاوت پرداخت. 
 برای تیم کشورمان در این مسابقات، زهرا اکبری در بخش حرفه‌ای و در وزن ۶۰ کیلوگرم با هدایت ساناز قاسمی توانست بااقتدار از سد "لوسی تر داویتیان" موی تای کار مطرح کشور میزبان عبور کند تا ضمن تصاحب کمربند حرفه‌ای و جایزه دلاری بازی‌ها، اولین بانوی کشورمان لقب گیرد که موفق به کسب این عنوان شده است.
 صدرا محمدی دیگر نماینده کشورمان در بخش حرفه‌ای و در وزن ۶۷ کیلوگرم با قبول شکست برابر حریف روس خود به مدال نقره بسنده کرد.
 در بخش نیمه‌حرفه‌ای نیز سید آبتین میرفندرسکی در سوپر فایت وزن ۸۶ کیلوگرم با غلبه بر دیگر موی تای کار این کشور صاحب مدال طلا شد.
 در دیگر مبارزات این بخش سبحان علیجانی در وزن ۹۱ کیلوگرم با یک پیروزی و یک شکست نایب‌قهرمان شد و کمال احمدیان مدال نقره را به خود اختصاص داد. 
 اسامی مدال‌آوران کشورمان در بخش آماتور به شرح زیر است: 
 از استان مازندران  فاطمه قربان نژاد در وزن ۴۸- کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال با هدایت وجیهه زروک آهی صاحب مدال طلا شد. در بخش پسران هم ساتیارعلیزاده در ۵۱ کیلوگرم رده سنی ۱۱-۱۰ سال و امیررضا زروک در ۴۴ کیلو رده ۹-۸ سال دو مدال طلا به ارمغان آوردند.
همچنین امیررضا اکبری در ۴۸ کیلوگرم رده ۱۷-۱۶ سال در یک فینال تمام ایرانی در مصاف با امیرعلی مولایی به مدال نقره بسنده کرد. 
 از استان خوزستان امیرعلی مولایی در ۴۸ کیلوگرم ۱۷-۱۶ سال، علی کعب ناشری در ۵۷ کیلوگرم رده ۱۵-۱۴ سال و شاهین زبید در ۴۵ کیلو رده ۱۷-۱۶ سال سه مدال طلا، حسین کرملاچعب در ۵۱ کیلو رده ۱۵-۱۴ سال یک مدال نقره و حسین عزیزاللهی در ۷۱ کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال یک برنز کسب کردند.
 از استان کردستان نیز رضا فرهادی در ۶۷ کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال مدال طلا و دانیال فتحی در ۶۰ کیلوگرم همین رده سنی مدال برنز برای کشورمان به ارمغان آوردند.  
تنها نماینده استان آذربایجان غربی یعنی رزگار منداخانقاه نیز در وزن ۶۰ کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال موفق به کسب مدال طلا شد.
 و بالاخره از استان کرمانشاه پارسا قبادی  به عنوان تنها نماینده این استان در وزن ۶۳.۵ کیلوگرم رده سنی ۱۷-۱۶ سال با غلبه برتمامی حریفان خود، مدال خوش رنگ این پیکارها را از آن خود کرد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45780
اخبار مرتبط

نظرات شما