یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳؛

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها را درهم کوبیدند

تیم‌های ایران و ژاپن در بازی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف هم رفتند و ایران توانست با نتیجه ۲-۱ پیروز شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن روز شنبه در چارچوب دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۵ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی به مصاف هم رفتند و تیم ملی کشورمان این بازی را با نتیجه ۲-۱ برد.

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها

 در این دیدار جذاب و دیدنی، هیدماسا موریتا در دقیقه ۲۸ گل نخست را برای ژاپن زد، اما در نیمه دوم ورق برگشت و تیم ملی با گل‌های محمد محبی در دقیقه ۵۵ و علیرضا جهانبخش در دقیقه ۶+۹۰ از روی نقطه‌پنالتی به پیروزی دست پیدا کرد.

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها

 ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، امید ابراهیمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سامان قدوس (۷+۹۰- روزبه چشمی)، سردار آزمون (۷+۹۰- کریم انصاری‌فرد)، محمد محبی (۷+۹۰- مهدی ترابی)، و رامین رضائیان.

ترکیب ژاپن: زیون سوزوکی، کو ایتاکورا، هیدماسا موریتا (۹۰- مائو هوسویا) ، واتارو اندو، آیاسه یوئدا، ریتسون دوان (۹۰- تاکوما آسانو)، سییا مایکوما، تاکفوسا کوبو (۶۷- تاکومی مینامینو)، هیروکی ایتو، تاکهیرو تومیاسو و دایزن مائدا.

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها

 نیمه اول

 دقیقه ۱۳: علیرضا جهانبخش در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه ژاپن به بیرون رفت.

 دقیقه ۱۷: سعید عزت‌اللهی پشت محوطه جریمه ژاپن اقدام به شوت زنی کرد که دروازه‌بان ژاپن توپ را در آغوش گرفت.

 دقیقه ۲۴: ایتاکورا با خطا روی محمد محبی اولین کارت زرد بازی را به نام خود ثبت کرد.

 دقیقه ۲۸: موریتا با عبور از مدافعان ایران توپ را وارد دروازه کرد تا گل اول ژاپن به ثبت برسد.

 دقیقه ۲۹: سردار آزمون در محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ شد و ضربه‌اش پس از برخورد به مدافعان به کرنر رفت؛ ولی کمک‌داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود.

 دقیقه ۳۹: سامان قدوس از شکاف خط دفاعی ژاپن استفاده کرد و به سمت دروازه شوت زد؛ ولی توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

 دقیقه ۴۳: ارسال قدوس به محوطه جریمه ژاپن موقعیت خطرناکی برای ایراد ایجاد کرد؛ ولی آزمون به توپ نرسید.

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها

 نیمه دوم

 دقیقه ۴۸: آیاسه یوئدا با خطا روی امید ابراهیمی با کارت زرد جریمه شد.

 دقیقه ۵۰: درحالی‌که کمک‌داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برده بود بار دیگر سردار آزمون صاحب موقعیت شد که توپش را دروازه‌بان ژاپن دفع کرد.

 دقیقه ۵۱: ژاپنی‌ها توپی را به محوطه جریمه ایران ارسال کردند که ضربه سر مهاجم این تیم از بالای به بیرون رفت.

 دقیقه ۵۳: تاکفوسا کوبو از روی اشتباه امید ابراهیمی صاحب توپ شد و ایران خوش‌شانس بود که ضربه این بازیکن راهی به چارچوب دروازه نداشت.

 دقیقه ۵۵: آزمون با پاس عمقی محمد محبی را صاحب توپ کرد و این بازیکن توانست گل تساوی ایران را به ثمر برساند.

 دقیقه ۶۳: سردار آزمون درون محوطه جریمه یکبار دیگر به توپ رسید و پس از زدن سر توپ دروازه ژاپن را باز کرد؛ ولی کمک‌داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و گل مردود اعلام شد. این صحنه توسط کمک‌داور ویدئویی هم مورد بررسی قرار گرفت و آفساید تأیید شد.

شاهزادگان پارسی سامورایی‌ها

 دقیقه ۶۶: ژاپنی‌ها در محوطه جریمه ایران می‌رفتند به گل برسند؛ ولی در لحظه آخر امید ابراهیمی دخالت کرد تا توپ به بیرانوند برسد.

 دقیقه ۶۷: ارسال رامین رضاییان با ضربه سر محبی همراه شد؛ ولی توپ از کنار دروازه با اختلاف کمی به اوت رفت.

 دقیقه ۶۸: ایران که توپ را در اختیار داشت دوباره توسط آزمون به موقعیت رسید که شوت مهاجم تیم ملی را دروازه‌بان ژاپن دور کرد، هر چند کمک‌داور باز هم اعلام آفساید کرده بود.

 دقیقه ۷۲: ارسال میلاد محمدی با ضربه سر آزمون همراه شد که ضربه این بازیکن با اختلاف میلیمتری به بیرون رفت تا یکی دیگر از موقعیت‌های ایران از بین برود.

 دقیقه ۸۰: ارسال توپ از نقطه کرنر با ضربه روی پای شجاع خلیل‌زاده همراه بود که توپ به دست بازیکن ژاپن خورد؛ ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

 دقیقه ۸۴: علیرضا جهانبخش به‌خوبی با عبور از یک بازیکن توپ را ارسال کرد که ضربه سعید عزت‌اللهی را دروازه‌بان ژاپن گرفت.

 دقیقه ۳+۹۰: محمد محبی در محوطه جریمه ژاپن ضربه سر را زد و در ادامه مدافع ژاپن روی محمدحسین کنعانی‌زادگان خطا کرد تا داور چینی نقطه پنالتی را نشان دهد.

 دقیقه ۶+۹۰:علیرضا جهانبخش پشت توپ ایستاد و موفق شد ضربه پنالتی را تبدیل به گل کند.

شاهزادگان پارسی

بدین ترتیب شاهزادگان پارسی ایران‌زمین با شکست سامورایی‌ها به مصاف تیم قطر در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ خواهد رفت.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/47454
اخبار مرتبط

نظرات شما