معاون صمت قم:

بازار لاستیک در قم زیر ذره‌بین ناظران است

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: باتوجه‌به تقاضای زیاد مردم برای خرید لاستیک، نظارت بر بازار این محصول در استان با جدیت دنبال و با هرگونه تخلف در عرضه آن به‌شدت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیاوش فولادی وندا دراین‌رابطه بیان داشت: بر اساس آمار ارائه شده از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۱۳۴ هزار حلقه لاستیک در سایزهای پرمصرف ۱۳، ۱۴ و ۱۵ برای تأمین نیاز همشهریان وارد قم شده است.
وی افزود: در همین راستا تاکنون ۲ هزار و ۲۲۱ مورد بازرسی برای نظارت دقیق بر توزیع صحیح لاستیک در استان انجام گردید که از این تعداد ۱۲۴ پرونده تخلف به ارزش ریالی ۴۶ میلیارد و ۲۴۹ میلیون شناسایی و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی تأکید کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و تعزیری از جمله گران‌فروشی، احتکار، امتناع از عرضه کالا، قاچاق و سایر تخلفات اقتصادی، مورد را در سامانه ۱۲۴.ir ثبت و یا با شماره‌تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و گزارش نمایند.
در مجموع ۴۳ هزار و ۷۴۴ فقره پروانه کسب در بخش اصناف استان موجود می‌باشد که شامل ۱۷ هزار و ۴۹۸ پروانه‌ تولیدی و خدمات فنی و ۲۶ هزار و ۲۴۶ پروانه‌ در حوزه فعالیت‌های توزیعی و خدماتی است.
گفتنی است نظارت بر عملکرد اصناف موضوع بسیار مهمی است که اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم با همکاری اتاق اصناف استان با جدیت آن را پیگیری می‌کند.
اقشار مختلف مردم نیز می‌توانند هرگونه تخلف در حوزه فعالیت اصناف را به شماره ۱۲۴ گزارش کنند تا موضوع موردنظر توسط بازرسان بررسی شود.
به‌طورکلی اصناف فعال در قم، تعامل مثبت و همکاری بسیار خوبی با مدیران بخش‌های اجرایی استان برای مدیریت هرچه بهتر بازار و تأمین نیازهای مردم دارند و قم در زمینه فعالیت‌های صنفی از استان‌های پیش‌گام کشور است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47662
اخبار مرتبط

نظرات شما