مرجع تقلید شیعیان:

همگان باید متوجه امام‌زمان (عج) باشند

مرجع تقلید شیعیان گفت: هر چند شناخت حقیقت پیامبران و امامان برای همه میسر نیست، اما همگان باید متوجه امام‌زمان (عج) خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله عبدالله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان صبح یکشنبه در آئین عمامه‌گذاری جمعی از طلاب که در دفتر وی برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت بقیه الله اعظم (عج) اظهار داشت: بهترین روز برای بشریت، جهان اسلام و شیعیان روز منسوب به امام مهدی موجود موعود است.

 مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: هر چند شناخت حقیقت پیامبران و امامان برای همه میسر نیست، اما همگان باید متوجه امام‌زمان (عج) خود باشند؛ چراکه طبق حدیث نبوی «من مات و لم یعرف امام زمانه، مات میتة جاهلیة» هر کس امام‌زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلیت گرفتار می‌شود.

 وی افزود: اگر با امام‌زمان (عج) همراه باشید، نیکی از انسان می‌روید، ولی اگر وی را نشناسید، به مرگ جاهلیت به خواب ابدی خواهید رفت.

 استاد عالی حوزه علمیه بیان داشت: مرگ عصاره حیات و زندگی انسان است، یعنی زندگی وقتی خلاصه می‌شود که پایان آن مرگ باشد.

 وی ادامه داد: بعد از مرگ یا صدر و ساقه انسان را تیغ می‌زنند، چراکه در حیات خود مردم را تیغ زده و اختلاسی و نجومی بوده و یا با پرنیان هست؛ چراکه آبروی خود و جامعه را حفظ کره و پاک زندگی کرده است.

 آیت‌الله جوادی آملی ابراز داشت: وظیفه حوزه علمیه این است که انسان‌های طیب‌وطاهر تربیت کند.

 مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: حیات قرآنی دارای دو اصل انگیزه و اندیشه است، حوزه و دانشگاه کارشان، اندیشه و علم و استدلال است؛ ولی اندیشه به‌تنهایی کار جامعه را حل نمی‌کند، بلکه انگیزه می‌خواهد که انسان پاک باشد.

 وی اضافه کرد: با استعانت به آیه شریف «فِیهِ رِجَالٌ یُحِبُّونَ أَنْ یَتَطَهَّرُوا» همه و به‌ویژه طلاب این دو وظیفه را بر دوش دارید که به دنبال درس و علم بروید و در کنار آن هم انگیزه داشته باشید و پاک زندگی کنید.

 مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: حضرت قائم (عج) همه ما را به حیات طیب عقلانی دعوت می‌کند و باید با ارتباط تنگاتنگ با آن امام معصوم پاک و طیب‌وطاهر شویم تا جامعه نیز طیب‌وطاهر شود.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/47765
اخبار مرتبط

نظرات شما