صعود با فتح عشق‌آباد؛

صعود زودهنگام تیم ملی به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

تیم ملی ایران با کسب پیروزی در دیدار برگشت مقابل ترکمنستان صعود زودهنگام به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و ترکمنستان از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در حالی در ورزشگاه کوپه داغ عشق‌آباد برگزار شد که کیفیت نامطلوب چمن مصنوعی این ورزشگاه آسیب‌های زیادی روی پای بازیکنان ایرانی رقم زد.

 این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان امیر قلعه نویی به پایان رسید. مهدی قایدی (۵+۴۵) برای ایران گل زد.

 سیدحسین حسینی، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضائیان، محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، سعید عزت الهی، محمد قربانی (امید نورافکن – ۷۰)، محمد محبی (سامان فلاح – ۵+۹۰)، سامان قدوس، مهدی قایدی (علی قلی‌زاده – ۷۰) و مهدی طارمی در این دیدار برای ایران بازی کردند.

صعود زودهنگام تیم ملی به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

 نیمه اول

 دقیقه ۲۰: ضربه سر محمد محبی روی توپی که از جناح راست ارسال شده بود، با اختلافی کم فضای بالای دروازه رستم آهالیف را شکافت.

 دقیقه ۲۲: مهدی طارمی با یک فرار خوب پشت مدافعان ترکمنستان در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان حریف قرار گرفت و با یک پاس در عرض قایدی را در مقابل دروازه خالی ترکمن‌ها صاحب موقعیت عالی گلزنی کرد، اما این بازیکن به شکلی بسیار عجیب توپ را به بیرون زد.

 دقیقه ۳۷: دیدار دوردیف از تیم ترکمنستان اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

 دقیقه ۳۹: محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز به دلیل خطا پشت محوطه جریمه تیم ملی با کارت زرد داور جریمه شد.

 دقیقه ۴۰: یازجیلیچ قربانف دومین اخطاری ترکمنستان در این بازی لقب گرفت.

صعود زودهنگام تیم ملی به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

 دقیقه ۴۴: پاسی که محمد محبی به مهدی طارمی رساند، می‌رفت با یک حرکت آکروباتیک تبدیل به گل اول مسابقه شود، اما ضربه مهاجم ایرانی پورتو باز هم راهی به دروازه ترکمن‌ها نیافت.

 دقیقه ۵+۴۵: ارسال بلند محمدحسین کنعانی‌زادگان را مهدی طارمی بالاتر از مدافعان ترکمنستان به مهدی قایدی رساند و او با شوتی روی پا توپ را به تور دروازه میزبان مسابقه چسباند.

نیمه دوم

 دقیقه ۴۸: آلتیمیرات آنادوردیف که در آغاز نیمه دوم وارد زمین شده بود، می‌رفت تا دروازه تیم ملی فوتبال کشورمان را باز کند، اما ضربه‌اش قدرت لازم را نداشت و در آغوش سیدحسین حسینی آرام گرفت.

 دقیقه ۵۵: ارسال میلاد محمدی از جناح چپ را مهدی قایدی با ضربه سر روانه دروازه ترکمنستان کرد که از بالای دروازه به بیرون رفت.

 دقیقه ۵۸: علی‌بیک عبدالرحمانوف وینگر تیم ترکمنستان نیز از کارت زرد داور بی‌نصیب نماند.

صعود زودهنگام تیم ملی به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

 دقیقه ۶۵: محمد محبی بعد از یک و دو با مهدی طارمی ضربه‌ای به سمت دروازه ترکمنستان زد که رستم آهالیف موفق به مهار ضربه او شد.

 دقیقه ۶۶: ارسال مهدی قایدی به محوطه جریمه ترکمنستان قبل از رسیدن در موقعیتی عالی به محبی در آغوش آهالیف آرام گرفت.

 دقیقه ۸۷: بعد از حملات پراکنده ترکمنستان پاس روبه‌عقب محمد محبی به رامین رضاییان رسید که ضربه او در راه رسیدن به تور دروازه ترکمنستان به مدافع این تیم برخورد کرد.

 دقیقه ۱+۹۰: نام رامین رضاییان هم در بین اخطاری‌های بازی به ثبت رسید، به دنبال خطایی که در میانه میدان روی مهاجم ترکمنستان انجام داد.

 دقیقه ۳+۹۰: در شلوغی محوطه جریمه تیم ملی فوتبال کشورمان یک‌بار میلاد محمدی منجی دروازه شد و در ادامه سلیم نورمرادوف نتوانست گل مساوی را به ثمر برساند.

 دقیقه ۵+۹۰: ارسال رامین رضاییان از میانه میدان را کنعانی‌زادگان با ضربه سر روانه دروازه ترکمنستان کرد که به اوت رفت.

صعود زودهنگام تیم ملی به‌دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

 تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب این پیروزی با ۱۰ امتیاز در صدر گروه E دور دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ قرار گرفت تا صعود زودهنگام خود به‌دور نهایی را قطعی کند و همچنین جواز حضور در دور نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا نیز کسب شد.انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/48157
اخبار مرتبط

نظرات شما