در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا؛

بوکسور سنگین‌وزن ایران طلایی شد

بوکسور سنگین‌وزن ایران به مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در قزاقستان دست‌یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان و امید آسیا از هشتم اردیبهشت در قزاقستان آغاز شده و تا فردا سه‌شنبه ادامه دارد. امروز دوشنبه، دیدار‌های نهایی اوزان مختلف رده سنی جوانان برگزار شد و در وزن ۹۲+ کیلوگرم، امیر اسماعیلی بوکسور شایسته کشورمان که با ناک‌اوت راتهیل از هند به فینال رسیده بود، به مصاف شهزود پولوونوف از ازبکستان رفت.
اسماعیلی در مبارزه فینال نیز در هر سه راند، برتری محسوسی بر حریف داشت و با ضربات سنگین خود، حریف قدرتمند ازبکستانی را گرفتار کرد. در نهایت وی این دیدار حساس را با برتری به اتمام رساند و سزاوارانه قهرمان جوانان آسیا شد و مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.
تیم جوانان ایران آخرین بار در سال ۱۳۹۶ به مدال طلای آسیا توسط رضا حسن نیا دست‌یافته بود.
پیش‌ازاین و در رده سنی جوانان، امیررضا سلطانی در وزن ۵۴ کیلو و امیررضا ملک خطابی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز رسیده بودند. با این اوصاف تیم جوانان ایران با کسب یک مدال طلا و دو برنز به کار خود پایان داد.
همچنین تیم ملی امید نیز که نخستین حضورش در مسابقات آسیایی را تجربه می‌کرد، توسط محمد محشری در ۷۵ کیلو، سید علی سید صدری در ۸۶ کیلو و رضا خلیل‌زاده در ۹۲ +کیلوگرم، صاحب سه مدال برنز شد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48695
اخبار مرتبط

نظرات شما