با کسب با ۶۰ رأی از ۶۶ رأی؛

اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک شد

با برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک، زهرا اینچه‌درگاهی برای ۴ سال به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک، ۲۴ اردیبهشت در محل آکادمی فارسی کمیته ملی المپیک برگزار شد. به دلیل حساس‌بودن این انتخابات، دو نماینده فدراسیون جهانی در این مجمع حضور یافتند.
 در این انتخابات سه کاندیدا که از دوره قبل برای این پست نام‌نویسی کرده بودند حضور داشتند. زهرا اینچه‌درگاهی، عابد حقدادی و حبیب نوظهوری کاندیداهای پست این فدراسیون بودند که عابد حقدادی پس از سخنرانی کوتاه، مجمع را ترک کرد و نوظهوری نیز انصراف خودش را اعلام کرد و در نهایت زهرا اینچه‌درگاهی با ۶۰ رأی از ۶۶ رأی مأخوذه به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد. ۶ رأی هم باطل اعلام شد.

اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک شد

 حقدادی در این مجمع به‌صورت رسمی اعلام نکرده بود که انصراف داده و به همین دلیل پس از مشورت با نماینده جهانی و رأی اعضای مجمع، نام وی در بین کاندیداها ماند؛ اما قبل از شروع رأی‌گیری با اعلام اسبقیان، حقدادی به‌صورت رسمی کناره‌گیری خود از حضور در انتخابات را اعلام کرد و انتخابات با تک کاندیدا (زهرا اینچه‌درگاهی) برگزار شد.

 انتخابات این فدراسیون در اسفند ۱۴۰۱ برگزار شده بود و بعد از اینکه اعلام شد تأیید صلاحیت اینچه‌درگاهی احراز نشده او به همراه برخی اعضا، مجمع را ترک کردند. بااین‌وجود انتخابات در حضور نماینده فدراسیون جهانی برگزار و عابد حقدادی با اکثریت آرا به‌عنوان رئیس انتخاب شد؛ اما فدراسیون جهانی حقدادی را به‌عنوان رئیس به رسمیت نشناخت و در نهایت انتخابات ابطال شد و اینچه‌درگاهی به فدراسیون برگشت.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/48792
اخبار مرتبط

نظرات شما