رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا:

پلیس امنیت اقتصادی قم جزء استان‌های موفق است

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت: بر اساس برآورد‌ها و بررسی‌های انجام شده، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان قم جزء استان‌های موفق در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان قم اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوب و ارزنده‌ای را در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و جرایم اقتصادی در مجموعه پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان قم شاهد بوده‌ایم.
وی افزود:  بر اساس برآورد‌ها و بررسی‌های انجام شده، پلیس امنیت اقتصادی استان قم جزء استان‌های بسیار موفق کشور در این حوزه بوده است به‌طوری که در سال ۱۴۰۲ حدود ۴ درصد افزایش کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا داشته است و در ابتدای دوماهه سال جاری هم با اقدامات اثربخشی که در استان انجام شده، حدود ۵ گروه بزرگ قاچاق کالا را شناسایی و دستگیر کردند. 
سردار رحیمی ادامه داد: استان قم به دلیل اینکه در شاهراه اصلی تردد کشور قرار گرفته است و در واقع یک استان قبل از پایتخت است برای ما در ابعاد مختلف با وجود بالغ بر ۲ هزار مرکز انبایش کالا و نیز یکی از محل‌های تردد موسوم به خودرو‌های شوتی است؛ بنابراین استان بسیار مهمی بشمار می‌آید و ان‌شاءالله با تلاش مأموران در این حوزه ما شاهد برخورد جدی هم در بحث قاچاق کالا و هم در حوزه مفاسد اقتصادی خواهیم بود. 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا بیان داشت: برنامه ما به‌گونه‌ای است که مجموعه پلیس امنیت اقتصادی استان قم را به‌صورت ویژه تقویت کنیم تا بتوانند در عرصه مبارزه با مفسدین، مجرمان و قاچاقچیان کالا اقدامات مؤثری را انجام دهند.
سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از جمله موضوعات دیگری که توسط فرمانده کل فراجا دنبال می‌شود ایجاد گلوگاه‌هایی است که در معابر ورودی و خروجی استان قم پیش‌بینی‌شده است، ۴ گلوگاه پیش‌بینی‌شده و در جلسه‌ای که برگزار شده تصمیم‌گیری‌های خوبی هم برای احداث آن به‌صورت استاندارد گرفته شده تا بتوانیم کنترل‌های لازم را داشته باشیم و هم برای تجهیز و تقویت این گلوگاه‌ها ضمن اینکه برنامه‌ریزی خوبی هم در این راستا انجام شده، باتوجه‌به اینکه روند اقتصادی به سمت سایبر و دیجیتال پیش می‌رود از توانمندی‌های سایبری در این بخش نیز استفاده می‌شود.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48917
اخبار مرتبط

نظرات شما