خط‌‌ونشان قاسم‌پور برای رقبا؛

ترس از هیچ حریفی ندارم

دارنده دو نشان طلای کشتی آزاد جهان می‌گوید سکوتش در مدت اخیر به معنای جا خالی کردن از رقابت و ترس نبوده و آماده مبارزه در وزن ۸۶ کیلوگرم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» کامران قاسم‌پور که مدت‌ها بحث حضورش در وزن ۸۶ کیلوگرم وجود داشت و موضوع رقابت او با حسن یزدانی مطرح شده بود صحبت‌هایی را در این زمینه مطرح کرد.

قاسم‌پور درباره اینکه حضورش را در چرخه سال ۲۰۲۴ در وزن ۹۷ کیلوگرم استارت زد، گفت: انتخاب وزن ۹۷ کیلوگرم، بر اثر مشاوره اشتباهی بود که از برخی افراد دریافت کردم. آن زمان فقط یک‌بار در جام‌جهانی آمریکا خودم را در این وزن تست کرده بودم و بعد از آن تلاش کردم خودم را به شرایط مطلوب برای این وزن برسانم. وضعیت بدنی من مناسب ۹۷ کیلوگرم نبود و دیدم شرایطم به این وزن نمی‌خورد.

وی ادامه داد: بعد از دو تست ناموفق در ۹۷ کیلوگرم، دیدم وزن سابقم (۸۶ کیلوگرم) با شرایط کنونی من سازگارتر است و بهتر دیدم که در همین وزن کشتی بگیرم. حالا هم آماده‌ام در هر میدانی که صلاح بدانند، کشتی بگیرم.

ترسی از هیچ حریفی ندارم
قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خاطرنشان کرد: من از هیچ مسابقه‌ای و از هیچ حریفی ترسی ندارم و ناراحتم از اینکه می‌‏گویند کامران ترسیده و جا خالی کرده است. اگر سکوت کردم، صرفاً به این دلیل بود که از اول در چرخه ۸۶ کیلوگرم نبودم و به احترام کشتی‌گیرانی که در این وزن حضور داشتند، سکوت کردم اما در عین حال، همیشه پایبند به چرخه انتخابی تیم ملی بودم.

ترسی از هیچ حریفی ندارم

قاسم‌پور گفت: نه ادعایی دارم و نه ترس، فقط از فدراسیون کشتی و کادرفنی تیم ملی می‌خواهم به من در وزن ۸۶ کیلوگرم فرصت بدهد تا شانسم را امتحان کنم. حضور من در چرخه ۹۷ کیلوگرم، به خاطر مشاوره‌ها و در نهایت تصمیم اشتباه من بود. ان‌شاءالله بتوانم در ۸۶ کیلو بهترین عملکرد را داشته باشم.

این کشتی‎گیر مازندرانی افزود: در هر میدانی که بگویند، چه مبارزه رودررو و چه حضور در تورنمنت، آماده‌ام هر جا که بگویند، کشتی بگیرم. این آمادگی را دارم که با هر کسی که گفتند مبارزه کنم و توانایی‌هایم را نشان دهم. با هر کسی که کادرفنی تیم ملی بگوید، چه داخل ایران و چه در تورنمنت بین‌المللی.

قاسم‌پور در پایان گفت: باز هم تأکید می‌کنم سکوتم تاکنون و اینکه صحبتی در مورد وزن ۸۶ کیلوگرم نکردم، صرفاً به احترام چرخه و همچنین کشتی‌گیرانی بود که در این وزن در چرخه حضور داشتند. به قانون همیشه احترام گذاشتم و سکوتم، جا خالی کردن نبود. امیدوارم در وزن ۸۶ کیلوگرم به من فرصت داده شود، هرطور که خودشان صلاح می‌دانند تا در نهایت بهترین و آماده‌ترین فرد راهی المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/48944
اخبار مرتبط

نظرات شما