والیبال قهرمانی آسیای مرکزی؛

دختران والیبال ایران قهرمان کاوا شدند

تیم والیبال دختران کمتر از ۱۸ سال کشورمان در دیدار پایانی رقابت‌های قهرمانی آسیای مرکزی با برتری مقابل قزاقستان و کسب نشان طلا، نخستین نشان تاریخ والیبال رده‌های سنی دختر کشورمان را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» رقابت‌های والیبال کمتر از ۱۸ سال دختر منطقه آسیای مرکزی (کاوا) که از روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد با حضور ۶ تیم در تاشکند پایتخت ازبکستان آغاز شده بود، امروز؛ دوشنبه ۲۱ خرداد با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

تیم والیبال کمتر از ۱۸ سال دختر ایران که در این رقابت‌ها شرکت کرده است، در ششمین و آخرین دیدار خود دومین بار به مصاف قزاقستان رفت و بار دیگر با برتری ۳ به یک مقابل این تیم عنوان قهرمانی مسابقات را جشن گرفت.

شاگردان فاطمه شعبان خمسه، در ست دوم ۲۵ بر ۱۶ مغلوب شدند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ به ۱۲، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند و جام قهرمانی را بالا بردند.

تیم کمتر از ۱۸ سال دختر ایران در مرحله مقدماتی نیز پنج برد برابر قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان یک و دو و قزاقستان به دست آورد تا با کسب ۱۵ امتیاز به‌عنوان تیم صدرنشین راهی دیدار نهایی این مسابقات شود.

نخستین نشان بین‌المللی دختران ایران در تاریخ والیبال

کسب این عنوان قهرمانی، نخستین نشان طلای دختران رده‌های سنی والیبال ایران در مسابقات بین‌المللی را رقم زد.

مریم قاضی راد، هستی واحدی، سوگند بابازاده، معصومه قدمی، یسنا آهنکوب‌رو، نگار حسینی، زهرا محمدزاده، لعیا افزونی، هلیا پوررضا، یلدا جعفری و مبینا کریمی بازیکنان تیم ملی والیبال زیر ۱۸ سال دختر ایران در این رقابت‌ها بودند.

فاطمه شعبان خمسه به‌عنوان سرمربی، بهاره نیازی و ندا مولاهویزه (مربیان)، فهیمه محلوجی (بدنساز)، اکرم حبیب‌لو (فیزیوتراپ)، زهرا یلقی (آنالیزور) و افسانه شکوهی‌فر به‌عنوان مدیر تیم ملی‌پوشان ایران را در این مسابقات همراهی کردند.

قهرمانان والیبال آسیای مرکزی ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۲۴ خرداد وارد تهران خواهند شد.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/49168
اخبار مرتبط

نظرات شما