استاد حوزه علمیه قم:

شناخت سیره سیدالشهدا (ع) زندگی انسان را متحول می‌کند

استاد حوزه علمیه قم گفت: شناخت سیره و مکتب سیدالشهدا علیه‌السلام، سبب تحول در زندگی انسان می‌شود و انسان را به مقام قرب الهی می‌رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی شامگاه شنبه در مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه سلام‌الله علی‌ها گفت: انسان به‌واسطه اقامه عزای سیدالشهدا علیه‌السلام به مقام قرب الهی می‌رسد و شناخت سیره و مکتب آن حضرت، سبب تحول در زندگی انسان می‌شود.

 استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام رضا علیه‌السلام درباره ورود به ماه محرم بر گریه برای امام حسین علیه‌السلام تأکید دارد افزود: آن حضرت به پسر شبیب فرمودند که اگر برای امام حسین علیه‌السلام گریه کنی در این صورت خداوند همه گناهان تو را خواهد بخشید.

 وی بیان کرد: آن حضرت فرمودند وقتی ماه محرم فرامی‌رسید، کسی خنده بر لبان پدرم نمی‌دید چرا که در این ماه سیدالشهدا علیه‌السلام را به شهادت رساندند.

 حجت‌الاسلام مؤمنی عنوان کرد: امام رضا علیه‌السلام توصیه دارند که از دور یا نزدیک امام حسین علیه‌السلام را زیارت کنیم و فرمودند هرگاه خواستی که زیارت کنی نگاهی به آسمان و سمت چپ و راست بینداز و دست بر سینه بگذار و بگو اسلام علیک یا اباعبدالله که این خود یک زیارت به شمار می‌رود.

 وی افزود: آرزوی در معیت اصحاب امام حسین علیه‌السلام بودن و همچنین لعن بر قاتلین اباعبدالله الحسین علیه‌السلام از دیگر توصیه‌های امام رضا علیه‌السلام است.

 استاد حوزه علمیه قم افزود: روضه سبب می‌شود که قلب انسان جلا پیدا کند و در این صورت می‌فهمد که چرا باید بر قاتلان امام حسین علیه‌السلام لعنت بفرستد چرا که دشمنان خاندان اهل‌بیت علیهم‌السلام جنایات بسیاری را مرتکب شدند.

 حجت‌الاسلام مؤمنی گفت: غمگین شدن در حزن اهل‌بیت علیهم‌السلام و شادی در شادمانی آنان از توصیه‌های امام هشتم است و آن حضرت فرمود که روز حسین علیه‌السلام چشم‌های ما را زخم کرده است.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/49559
اخبار مرتبط

نظرات شما