مراسم عزاداری سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.
برپایی راهپیمایی هزاران نفر از مردم قم در محکومیت اهانت به قرآن و مقدسات علیه اغتشاشگران و فتنه انگیزان برگزار شد.
هیئت های مذهبی استان قم با همراهی پرشور آحاد مردم با برپایی دسته عزاداری و راهپیمایی، توهین به مقدسات اسلام توسط آشوبگران را محکوم کردند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم گفت: یکی از مشکلات که در حال حاضر در قم در بحث فرهنگی سازی وجود دارد مسئله حضور دانش آموز با موتورسیکلت در مدارس است.
مردم اقلابی قم پس از برپایی نماز جمعه در محکومیت اهانت به ساحت مقدسات و هتک حرمت به حجاب بانوان و تخریب اماکن عمومی و تعرض به نیروی انتطامی راهپیمایی کردند.
مردم شهر مقدس قم بعد از برپایی نماز جمعه، از مصلای قدس به سمت بیت امام خمینی(ره) راهپیمایی کرده و برخورد قاطع با فتنه‌گران و آشوب‌گران را از دستگاه‌ها و نهادهای نظامی و امنیتی خواستار شدند.
مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم با حضور یگان های منتخب رژه سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج در بلوار پیامبر اعظم برگزار شد.
شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و رسانه‌های معاند تنها در چند ساعت طوماری از شایعات را در فضای مجازی و فضای رسانه‌ای کشور پخش کردند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به اینکه در مسئله موتورسیلکت بحث فرهنگ بسیار مهم است، گفت: باید به صورت ویژه در مسئله فرهنگ سازی از خانواده ها شروع کنیم و ارگان هایی که در مسائل فرهنگی هم دخیل هستند باید به موضوع ورود پیدا کنند و وظیفه خود را انجام دهند.
ارزش و اعتبار اربعین امام حسین (ع) مسبوق به سابقه است، یعنی یک مسئله ارزشی است که میان شیعیان رواج دارد و در تقویم تاریخی وفاداران حضرت سیدالشهدا (ع) به ثبت رسیده است.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم با اشاره به اینکه قم یک پایگاه جدی برای شعر آئینی کشور است، گفت: استاد مجاهدی در این مسیر زحمت های بسیاری کشیده است. شعر آئینی قم در کشور پرچم دار است.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم با اشاره به ورود مداحان به مسئله تبیین گفت: ما نقش راهی داریم و این نقش راه ما سال به سال به روز رسانی می شود در دیداری که مداحان با رهبری دارند. مداحان حتما سخنان رهبری در این دیدارها را مطالعه کنند. رهبری بر روی تبیین اصرار دارند که مداحان بر این عرصه ورود کنند.
تیم فوتبال خوشه طلایی ثنا در برابر چوکای تالش به نخستین برد فصل خود در رقابت های لیگ یک دست یافت.
این روزها کاشت ناخن تبدیل به یک روتین زیبایی شده است و هر سالن آرایشی یک ناخن‌کار دارد که به دلیل تقاضا برای کاشت یا ریمو (حذف ناخن قبلی) و کاشت ناخن با طرح جدید، وقت ندارد سرش را بخاراند.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم گفت: برای اینکه جوانان در این مسیر قرار بگیرند و به سمت فرهنگ عاشورا سوق پیدا کنند و در این مسیر موفق باشند باید فرهنگ عاشورا تبیین شود.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم شاره به اینکه مداح باید شعر مناسب و پیام دار بخواند، گفت: رهبر معظم انقلاب به جهاد تبیین اشاره کرده اند که این مسئله باید در بین مداحان و هنرمندان هم اتفاق بیفتد.
خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه مراسم اربعین خاری در چشم مستکبرین است، گفت: این اجتماع بزرگ می‌تواند زمینه ساز استقرار حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) باشد؛ ما معتقد هستیم هر زمان جهان آماده شد به ظهور امام زمان (عج) نزدیک می‌شویم.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم گفت: فوکایاما نظریه پرداز آمریکایی چندین ساله قبل می گوید شیعه دو بال دارد یک بال سرخ شهادت و یک بال سبز انتظار و مهدویت؛ انقلاب ما از دل همین محرم و صفر و دسته عزاداری و هیئت ها شکل گرفته است.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم با اشاره به شعاری که از شور و شعور گرفته حماسه ساز خواهد بود گفت: مداح باید اثر شاعر را بخواند؛ مداح باید شعر و مقتل و روایات را بخواند. اما آن چیزی که در نهاد مردم اثر فوری می گذارد بر گرفته از این شش گزینه گفته شده است.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم با اشاره به هدف قیام امام حسین(ع) اظهار داشت: بر اساس روایات که مورد بررسی قرار می گیرد اهداف مختلفی برای قیام سیدالشهدا اعلام شده است.