اکبر ابدالی بیان داشت: گسترش ظرفیت تولید محصولات در حوزه اسباب‌بازی و وسایل سرگرمی موردنیاز کودکان و نوجوانان با درنظرگرفتن ارزش‌های ایرانی و اسلامی، از مهم‌ترین راهبردهای موردتوجه اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم برای جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت‌های اقتصادی در بخش صنعت استان است.
مدیر بازاریابی گروه ساختمانی زاگرس با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار متر پروژه ساختمانی در قم در مالکیت این گروه یا مشارکت‌درساخت با کارفرماها است، گفت: در حال حاضر ۱۳۰ نفر در این گروه به‌صورت مستقیم و یک هزار نفر در پروژه در حال مشغول فعالیت هستند.
عضو هیئت‌امنای گروه ساختمانی زاگرس با اشاره به اینکه نباید بگذاریم قطار ساخت‌وساز به دلیل رکود بازار متوقف شود، گفت: صنعت ساختمان لوکوموتیو قطار توسعه است و با خود ۷۰ صنعت را همراه می‌کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان قم، گفت: یک مشترک با قبض ۵۰ میلیونی در استان قم وجود داشت که در منزل استخر داشت که در روزهای که از استخر  استفاده نداشت هم گاز استخر را قطع نمی‌کرد.
معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از انعقاد ۶۰ هزار میلیارد ریال قرارداد پژوهشی بین صنعت و دانشگاه در قالب حدود ۱۲ هزار طرح خبر داد.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شناسنامه و سنددار کردن فرش دستباف ایرانی اقدام بسیار خوبی است که در حال انجام می باشد
هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف قم با حضور مسئولان افتتاح شد.
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق قم، گفت: مجوز احداث سه هزار نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی خانگی در این استان با موافقت وزارت نیرو صادر شد.
عدم ورود به حریم بانک‌ها خط‌قرمز بسیاری از دولت‌ها در کشورمان بود که این روزها خبری از این خط‌قرمز نیست.
هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف قم طی روزهای ۱۴ الی۱۸ آذرماه در محل نمایشگاهی استان قم برگزار می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: ۹۹.۳درصد مناطق روستایی استان و ۹۹.۵درصد مناطق شهری قم از نعمت گاز لوله‌کشی بهره‌مند هستند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت استان به دنبال کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: در عرصه سرمایه‌گذاری و برای کمک به این شرکت‌ها هیچ خط قرمزی نداریم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: باتوجه‌به موقعیت خاص فرهنگی این استان به‌خصوص در حوزه انتشار کتاب، صنعت چاپ و بسته‌بندی در قم سابقه‌ای طولانی داشته و از صنایع پیشتاز به شمار می‌آید.
مدیرکل گمرکات قم گفت: فعال‌سازی خط راه‌آهن گمرکات قم و انتقال کالاهای صادراتی از خطوط ریلی تحولی بزرگ در حوزه صادرات استان به شمار می‌آید.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی، گفت: ۱۰ هزار واحد روستایی در قالب این طرح در برابر مخاطرات زلزله در قم مقاوم‌سازی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به احداث واحدهای نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت در سایت پرنیان، گفت: در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ویلایی احداث خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان این که نزدیک به ۴۰ درصد آب استان قم شور است، گفت: شوری اب تاثیر مخربی بر روی خاک دارد.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در جمع نخبگان و اساتید دانشگاه قم ضمن اشاره به ظرفیت‌های چشمگیر دانشگاه‌های کشور بر رشد اقتصادی با اتکا به اقتصاد دانش‌بنیان تأکید کرد.
مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت، گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری به‌صورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰درصد را نشان می‌دهد.
رئیس سازمان بورس با بیان این‌که مرحله اول سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می‌شود در مورد رقم واریزی گفت: افرادی که سهام ۵۰۰ هزارتومانی دارند ۶۰۰ هزار تومان و افراد دارای سهام یک‌میلیون‌تومانی دوبرابر این رقم سود می‌گیرند.