یک استاد دانشگاه گفت: دانشجویان کشورمان آغازگر و ابداع‌کننده جنبش‌های دانشجویی در جهان هستند.
خطیب جمعه قم با اشاره به انتظارات از مسئولین گفت: مسئولین مشکلات معیشتی مردم و زمینه جلب رضایت عمومی را فراهم کنند که یک مشارکت پرشور در انتخابات ایجاد شود که بتوانیم بگوییم بعد از ۴۰ سال هم این مردم بر سر پیمانی که با امام، شهدا و رهبر معظم انقلاب بستند، هستند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: امروزه نگاه صرف تحصیل آکادمیک به دانشجو خطایی محاسباتی است، یک دانشجو باید سفیر دانایی و آگاهی از بستر دانشگاه به بستر جامعه باشد.
رئیس دانشگاه پیام‌نور قم گفت: ضرورت دارد که دانشجوی انقلاب اسلامی در همه مراحل کنشگری سیاسی، بصیرت داشته و از جدیدترین اخبار روز آگاه باشد.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب‌‌ گفت: در ایران چهار میلیون دانشجو داریم که باید در مسئله غزه چهار میلیون رسانه باشند یک دانشجو به‌اندازه ارسال یک ایمیل به دانشجویان کشورهای دیگر ازجمله کشورهای آمریکا، اروپا و آسیا می‌تواند تأثیرگذار باشد.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا در دو جبهه روسیه و غزه شکست‌خورده است، گفت: دولتمردان آمریکا در نظر دارند تا پایان سال ۲۰۲۳ به این قائله پایان دهند.
استاندار قم گفت: اجرای طرح های مسکن استان قم روند کندی دارد و سرعت اجرای این پروژه ها باید افزایش یابد و شرایط فعلی رضایت بخش نیست.
رئیس دانشگاه حکمت ایرانیان گفت: حق‌طلبی، عدالت‌طلبی و آرمان‌خواهی در میان دانشجویان به برکت انقلاب اسلامی موج می‌زند که با فعالیت‌های خود می‌تواند بقیه جامعه را به سمت کمال و ارزش‌های اخلاقی رهنمون کنند.
جمعی از علمای کشور لبنان "تجمع علمای مسلمین لبنان" با آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت‌وگو کردند.
امام‌جمعه قم، خنثی‌سازی اخبار دروغ را از رسالت‌های خبرنگاران دانست و گفت: برخی افراد با اغراض خاص اخباری را منتشر می‌کنند که باید به نحو صحیح خنثی شود و این وظیفه بر عهده خبرگزاری‌های متخصص و متعهد است.
فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) گفت: باتوجه‌به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی فضای مدارس، دانشجویان بسیجی باید به این فضا ورود کنند و اقدامی را ضمن رفع این آسیب‌ها انجام دهند.
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تمام تلاش دولت بر این است که فشار وارده بر مردم را کاهش داده و بر دوش خود بگذارد.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه با عملیات طوفان الاقصی افسانه قدرتمند بودن اسرائیل را شکست، گفت: یکی از مهم‌ترین نتایج عملیات طوفان الاقصی این بود که هیمنه رژیم صهیونیستی با تمام داشته‌ها شکست و تمام کشورها مخصوصاً اعراب فهمیدند که دیگر نمی‌شود روی اسرائیل حساب کرد.
استاد دروس خارج حوزه علمیه با اشاره به اینکه امروز تفکر مقاومت در جهان خودنمایی می‌کند، گفت: تفکر برتری‌جویی و نژاد برتر که در رژیم صهیونیستی وجود دارد تفکر بسیار خطرناک است که اگر از این مرحله عبور کنند به سراغ دیگر ادیان و مردم بی‌گناه خواهند رفت.
استاندار قم گفت: قیمت کالاها باید توسط اتحادیه مشخص شود و به‌تمامی فروشگاه‌ها و مغازه‌های استان ابلاغ شود، سازمان تعزیرات هم وظیفه بازرسی را برعهده خواهد داشت و کاسبانی که متخلف باشند را با مبلغ حداکثری ۴۰ میلیون تومان جریمه کنند تا درس عبرتی برای کاسبان متخلف دیگر شود.
  تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: امروز قدرت نرم بسیج، جهانی شده، این هنوز آغاز کار تمدن‌سازی است و تا رسیدن به نتیجه نهایی نباید از تلاش دست کشید.
مسئول بسیج جامعه زنان گفت: رسانه‌های معاند تلاش می‌کردند چهره جمهوری اسلامی ایران را نزد افکار عمومی جهان تخریب کنند ملت‌های آزاده دنیا نیز همچون ملت بصیر ایران در حمایت از مردم مظلوم غزه به میدان آمدند و سست بودن بنیان امپراطوری دروغ را فاش نمودند.
مدیر حوزه‌های علمیه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را از افضل فضائل دانست و گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باید میان نیروهای مختلف و متعدد آمر به معروف، شبکه‌سازی کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: در یک ماه اخیر در موضوع غزه شکست امپراتوری دروغ را مشاهده کردیم که روایت‌های واقعی از طریق رسانه‌های حقیقت‌جو منتشر و بر افکار عمومی جهان مسلط شد.
آیت‌الله حسین نوری همدانی گفت: رژیم صهیونیستی از هیچ جنایتی علیه‌ مردم بی‌دفاع غزه فروگذار نکرده و سازمان‌های بین‌المللی نیز سیاست سکوت و حمایت از این رژیم سفاک را در پیش گرفته‌اند، از همین روی وحدت کشورهای اسلامی و تشکیل جبهه واحد مقاومت و اتخاذ آرایش جنگی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.