رقابت‌های جهانی کشتی؛

مدال برنز گرایی با ۲ پیروزی پیاپی

محمدرضا گرایی فرنگی‌کار ۶۷ کیلوگرم تیم ملی ایران توانست با دو پیروزی پیاپی به مدال برنز رقابت‌های جهانی برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمدرضا گرایی که روز گذشته پس از کسب دو پیروزی پیاپی مقابل کشتی‌گیران ازبکستان و ژاپن در وزن ۶۷ کیلوگرم قهرمانی جهان، در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی برابر حسرت جعفروف آذربایجانی شکست غیرمنتظره ۹ بر صفر را متحمل شد، روز یکشنبه در جدول شانس مجدد شرکت کرد و توانست مدال برنز به دست بیاورد.

این قهرمان المپیک و جهان که دیروز نمایش دور از انتظاری برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران داشت و برابر فرنگی‌کار آذربایجانی باخت سنگینی داشت، باتوجه‌به صعود جعفروف به فینال به جدول شانس مجدد رفت و با انجام دو کشتی و پیروزی برابر حریفانی از ارمنستان و مجارستان به مقام سوم رسید.

محمدرضا گرایی در نخستین مسابقه خود در جدول شانس مجدد در رقابت‌های قهرمانی جهان در بلگراد صربستان، مقابل کریستین وانزا از مجارستان قرار گرفت و توانست به پیروزی ۶ بر ۵ دست پیدا کند تا به مسابقه رده‌بندی برود.

این فرنگی‌کار ۶۷ کیلوگرم تیم ملی ایران در آخرین مسابقه‌اش برای کسب مقام سوم مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان قرار گرفت و موفق شد به برتری ۸ بر صفر دست پیدا کند تا مدال برنز را به دست بیاورد و سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را هم به دست بیاورد.

بدین ترتیب و با احتساب کسب مقام سوم توسط محمدرضا گرایی، تیم ملی کشتی فرنگی ایران توانست با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و سه مدال برنز، به‌عنوان نایب‌قهرمانی در رقابت‌های جهانی در بلگراد صربستان دست پیدا کند و چهار سهمیه المپیک هم بگیرد.

جالب اینجاست که قهرمان وزن محمدرضا گرایی، لوئیز اورتا از کوبا بود که در کشتی فینال توانست در یک کشتی تماشایی با نتیجه ۴ بر ۳ حسرت جعفروف را که گرایی را ۱۰ بر صفر شکست داده بود، ببرد و به مدال طلا برسد.

کشتی‌گیر کوبایی قبلاً در المپیک توکیو در وزن ۶۰ کیلو برنده مدال طلا شده بود و حالا برای دوره بعدی از رقبای اصلی محمدرضا گرایی به‌حساب می‌آید؛ به جز این دو کشتی‌گیر فینالیست (اورتا و جعفروف)، منش قهرمان سال گذشته رقابت‌های جهانی نیز سهمیه المپیک را گرفته و رقابت بسیار سختی در المپیک ۲۰۲۴ با یکدیگر دارند و به نظر می‌رسد المپیک پاریس از بین همین چهره‌ها معرفی بشود.انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/45370
اخبار مرتبط

نظرات شما