پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری

اعتراض مردم به ساخت پایگاه نظامی برای صهیونیست‌ها در جزیره سقطری باعث شد اماراتی طرح جدید را برای سرکوب شهروندان در پیش بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، تابستان سال گذشته رژیم امارات پس از علنی کردن روابط با رژیم صهیونیستی، وقاحت را به بالاترین حد رساند و جزیره مهم و راهبردی «سقطری» یمن را به صهیونیست‌ها برای ساخت یک پایگاه نظامی هدیه داد که البته خشم و اعتراض گسترده شهروندان یمنی را به دنبال داشت که همچنان ادامه دارد.

قرار گرفتن در شمال غرب اقیانوس هند و مشرف بودن به آبراه تجاری دریای سرخ، اهمیت جزیزه ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربعی سقطری را از بُعد اقتصادی و نظامی چند برابر کرده و این امکان را به صهیونیست‌ها خواهد داد که در اقیانوس هند، خلیج عمان، خلیج فارس و... نفوذ خود را بیشتر کنند.

باید توجه داشت هدف دوم اماراتی‌ها از ماجراجویی در جزیره «سقطری»، تغییر موازنه قدرت و کاهش نفوذ سعودی‌ها در مناطق جنوبی یمن است؛ در حال حاضر کمتر از ۵ درصد مساحت این جزیره در تصرف نیرو‌های رژیم سعودی (منصور هادی) است و سایر مناطق در اشغال نیرو‌های موسوم به انتقالی جنوب (وابسته به امارات) است.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

پس از تصمیم اماراتی‌ها برای باز کردن پای صهیونیست‌ها به جزیره سقطری، اعتراضات مردمی نه تنها متوقف نشد بلکه افزایش یافت و اهالی این جزیره چند تظاهرات را علیه اشغالگران برگزار کردند که البته این مخالفت‌ها با گلوله پاسخ داده شد.

ادامه تظاهرات در جزیره سقطری باعث شد اماراتی‌ها راهبرد‌های متعددی را برای فرار از وضعیت به وجود آمده در پیش بگیرند تا وضعیت را کنترل و مدیریت کنند که انتقال مهاجران به این جزیره برای تغییر بافت جمعیتی یکی از این موارد بود.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

براساس اطلاعات به دست آمده، رژیم امارات همچنین با هماهنگی‌ها صهیونیست‌ها گروهی از جوانان قبیله «ارخبیل» را برای آموزش نظامی به خاک خود انتقال داد تا بتواند در زمان مناسب از آنان به عنوان یک اهرم فشار علیه مردم در جزیره سقطری استفاده کند.

به گفته منابع میدانی، اماراتی‌ها جوانان این قبیله را با کمک مستشاران خارجی (رژیم صهیونیستی) آموزش داده اند و در روز‌های گذشته گروه نخست از این نیرو‌ها را پس از پایان دوره از طریق هواپیمایی العربیه به جزیره بازگرداندند.

رژیم امارات این طرح را از دو سال قبل آغاز کرده و همزمان با آموزش جوانان این قبیله، مبالغ هنگفتی را در قالب کمک به خانواده‌های آنان داده است تا بتواند این قبیله را به طور کامل همراه کند و راهبرد خود را در جزیره پیش ببرد.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

اماراتی‌ها و صهیونیست‌ها آموزش‌ها را بیشتر در حوزه‌های امنیتی از جمله سرکوب تظاهرات، برخورد و دستگیری معترضان متمرکز کردند تا اگر اعتراضات در جزیره سقطری ادامه یافت نیرو‌های کافی برای واکنش و حمله به شهروندان داشته باشند.

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های آموزش دیده در مناطق مختلف جزیره مستقر می‌شوند و تحرکات معترضان را رصد خواهند کرد و در صورت لزوم به دستور اماراتی‌ها آنان را دستگیر می‌کنند و با این شیوه یک حکومت نظامی را حاکم می‌کنند.

باید توجه داشت نیرو‌های آموزش دیده این قبیله به نیابت اماراتی‌ها هرگونه اعتراضی را در جزیره سرکوب می‌کنند؛ امارات با این راهبرد فرصت را به دست می‌آورد که به افکار عمومی القا کند که دخالتی در امور ندارد و نیرو‌های آموزش دیده را به دروغ اهالی جزیره معرفی می‌کند که در برابر عده‌ای شورشی ایستاده اند.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

در کشور یمن همواره افراد یک قبیله سعی می‌کنند تا حد ممکن با اعضای قبیله دیگر وارد نزاعی نشوند چرا که دامنه درگیری‌ها می‌تواند به کل قبایل کشیده شود و گسترش یابد و اماراتی با اطلاع از این مسئله نسبت به آموزش جوانان یک قبیله اقدام کردند چرا که به خوبی می‌دانند این راهبرد تا حدود زیادی راه را برای اشغالگری آنان و صهیونیست‌ها هموار خواهد کرد.

متوقف نشدن اعتراضات مردمی باعث شده رژیم امارات علاوه بر آموزش نیرو‌های قبیله، افسران و نظامیان رژیم صهیونیستی را در قالب کارمندان و خیران موسسه کار بشر دوستانه موسوم به «خلیفه» به جزیره سقطری انتقال دهد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/24982
اخبار مرتبط

نظرات شما