وزیر کشور در قم :

تاکنون فقط چند نظامی در راس استانداری های کشور قرار گرفته اند/ دولت به فکر وابستگی به دشمن نیست

وزیرکشور با اشاره به اینکه برخی می گویند چرا نظامی ها را استاندار می کنند،گفت: تاکنون فقط چند نظامی در راس استانداری های کشور قرار گرفته است و وزارت کشور در بکارگیری سرداران سپاه با وجود درخواست هایی که از سوی برخی نهادها می شود حساسیت و مقاومت زیادی به خرج داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، احمد وحیدی امروز در آیین تکریم و معارفه استانداران سابق و جدید قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه حضور حرم آل الله در قم ، جایگاه بزرگی به این شهر داده است، اظهار داشت: جهان تشنه مکتب اهلبیت است و خداوند متعال قرآن و عترت را برای هدایت بشر فرستاده است.
وی ادامه داد: در عالم راه نجاتی جز مسیر اهل‌بیت(ع) نیست. امروز بشریت گرفتار ظلم است.
وزیر کشور بیان کرد: آمریکایی ها خودشان را خیلی متمدن و صاحب فناوری می دانند ولی آنچه را که در یمن، افغانستان، عراق و... می بینیم و آنچه را که بر بدن جهان اسلام جاری می کنند از سوی آنها و صهیونیست ها رخ داده است. این ظلم پیکر جهان اسلام را خون آلود کرده است.
وی ادامه داد: این یک تمدن است و تمدن نوین اسلامی هم یک تمدن است.تمدن نوین اسلامی یکی از اهداف انقلاب اسلامی است.
وحیدی خاطرنشان کرد: تمدن نوین اسلامی به تعبیر رهبری افق دست‌یافتنی است که از قم آغاز و محتوای این تمدن در قم ساخته می‌شود و مسئولیت الگوسازی حکمرانی بر عهده قم است. محتوای تمدن نوین اسلامی در قم باید تولید شود؛ الگوسازی دولت سازی، جامعه اسلامی و غیره باید در حوزه علمیه قم پی ریزی شود.
وی  افزود: قم به یک عبارت و معنا هم پایگاه انقلاب بوده هست و خواهد ماند و  همه چیز باید از قم نشات بگیرد و ما هر چه برای قم خدمت کنیم کم است. قم باید از نابهنجاری ها دور باشد و به هنجارهای اجتماعی و اخلاقی مزین شود. در استان قم مساله آسیب های اجتماعی باید حداقلی باشد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه قم دارای مشکل آب و پیشروی کویر است، تاکید کرد: استاندار جدید قم نظامی اما محبوب‌القلوب است و بسیاری از مردم و گروه‌ها درخواست داشتند او را به‌عنوان استاندار قم منصوب کنیم هر چند خود او حتی یک تماس هم برای برعهده گرفتن این مسؤولیت نگرفته است.
وی عنوان کرد: وقتی سردار سپاهی خود را خادم ملت می داند و مردم تلاش ها و خدمات او را می بینند بالطبع تمایل پیدا می کنند که از حضور او در مراتب بالایی مدیریتی نیز بهره ببرند.
وحیدی با اشاره به اینکه برخی می گویند چرا نظامی ها را استاندار می کنند،گفت: تاکنون فقط چند نظامی در راس استانداری های کشور قرار گرفته است و وزارت کشور در بکارگیری سرداران سپاه با وجود درخواست هایی که از سوی برخی نهادها می شود حساسیت و مقاومت زیادی به خرج داده است.
وی افزود: کشور ما امروز در امنیت کامل است و مشکل امنیت نداریم. تحرکات اخیر در آب های عمان و تقابل بین ایران و آمریکا در دزدی نفتی بیانگر این مسئله است.
وزیر کشور عنوان کرد: در مساله اخیر اختلال در سامانه سوخت رسانی، دشمنان ثابت کردند از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ملت ایران دریغ نمی کنند اما با تدبیر به جای دولت این معضل در اسرع زمان مدیریت شد.
وی ادامه داد: امروز فصل جدیدی برای ایران اسلامی گشوده شده و دولت برای خدمت به مردم اعتقاد قلبی دارد و دیگر به فکر وابستگی به دشمن نیست؛ هر چند درهای دنیا به روی ما بسته نیست و به برکت خون شهدا امروز در عرصه بین‌المللی جایگاه مطلوبی داریم.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/29535
اخبار مرتبط

نظرات شما