سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور:

تبعیت‌پذیری از ولایت‌فقیه شاخص تشخیص اهل حق است / افول قدرت آمریکا حاصل خون شهدا است

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور با اشاره به مقام شهدا گفت: همه شهدا در تبعیت‌پذیری از ولایت‌فقیه به یک سطح بسیار بالایی رسیدند و بعد به مقام شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور در مراسم هجدهمین یادواره یک‌صد شهید مسجد جامع قم با اشاره به مقام شهدا اظهار داشت: در مقام شهدا کسانی باید سخن بگویند که در مسیر شهدا هستند، شهدا در فتح قله یقین، قله شهامت، قله ایمان و شجاعت موفق شدند بعد به درجه شهادت رسیدند.
وی در ادامه گفت: زیرساخت رستگاری همه شهدا در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن کلمه‌ای است که در کربلا، در محضر امیرالمؤمنین (ع)، در محضر امام حسن مجتبی (ع) خیلی‌ها از آن فرار کردند و در صحنه عاشورا خیلی‌ها در مقبل آن ایستادند، و آن تبعیت از ولایت بود.
سردار شکارچی با اشاره به تبعیت‌پذیری شهدا از ولایت‌فقیه بیان داشت: همه شهدا در تبعیت‌پذیری از ولایت‌فقیه به یک سطح بسیار بالایی رسیدند و بعد به مقام شهادت رسیدند، این نکته خیلی مهمی است.
وی افزود: زمانی به یک رزمنده می‌گفتند قرآن را بخواند نمی‌توانست، و یا حتی گاهی که از احکام الهی از رزمندگان می‌پرسیدند بخشی را بلد بودند و بخشی را بلد نبودند، ولی در یک سؤال شک نداشتند، و آن سؤال این بود که به چه علت به جبهه آمده‌ای و در پاسخ می‌گفتند که امام (ره) فرمودند.

تبعیت از ولایت عامل رستگاری

وی گفت: در تبعیت از ولایت هیچ‌وقت شک و تردید به دل راه ندادند و عامل رستگاری آنها همین یک کلمه است. وقتی انسان در مسیر تبعیت از ولایت‌فقیه و امام معصوم در عصر خود قرار می‌گیرد، دریچه‌های رحمت به سمت او باز می‌شود، ایمان او هم به اوج می‌رسد، شجاعت، شهامت، بصیرت و تشخیص حق از باطل او هم در حد اعلی قرار می‌گیرد اما اگر کسی اهل نماز شب، خمس و زکات، حافظ کل قرآن و مفسر نهج‌البلاغه و مدرس عالی حوزه‌های علمیه باشد، اما تبعیت‌پذیری از ولایت نداشته باشد مسیری جز سقوط او طی نخواهد شد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور با اشاره به تبعیت‌پذیری از ولایت شهدا اظهار داشت: تمام شهدای اسلام در طول تاریخ و درکل دفاع مقدس و شهدایی که در این مجلس برای آنها یادبود و مراسم یادواره برگزار شده تبعیت‌پذیری از ولایت را صددرصد داشتند؛
وی ادامه داد: همه کسانی که حتی در صحنه‌های پرتلاطم شلمچه و طلاییه و فکه و فاو حضور هم پیدا کردند ولی نتوانستند از این تردید عبور کنند نتوانستند شک خود را از تبعیت‌پذیری از ولایت برطرف کنند سقوط کردند. امروز بزرگ‌ترین، مهم‌ترین، محکم‌ترین و نورانی‌ترین شاخص برای تشخیص اهل حق تبعیت‌پذیری از ولایت است.
سردار شکارچی افزود: هرکس بیشتر تبعیت‌پذیری از ولایت دارد بیشتر اهل حق است و هرکس کمتر دارد کمتر اهل حق است و هرکس تبعیت‌پذیری ندارد و یا زاویه دارد و در مقابل ولایت است، در مقابل حق است و در جبهه باطل شمشیر می‌زند.

شهدا شمع محفل بشریت هستند

وی با اشاره به این که یادواره‌های شهدا برای ما باید درس‌آموز باشد بیان داشت: میگوییم شهدا شمع محفل بشریت هستند و به این معناست که مسیر و راه را به ما نشان می‌دهند، هدف قاطع را برای تحقق یافتن به ما نشان می‌دهند، حق و باطل را به ما نشان می‌دهند و ما را در پیمودن مسیر حق راهنمایی می‌کنند.
وی در ادامه گفت: شهدا به این مراسم نیاز ندارند زیرا شهدا در قله کمال قرار گرفتند، شهدا در جوار قرب الهی به مقام والایی رسیدند و شاهد بر احوال و رفتار و گفتار ما هستند.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: در یک محله و مسجدی که پیرامون آن در دوره قبل از انقلاب در محدودیت و در دوره بعد از انقلاب با وجود افراد بی‌بضاعت و کم‌بضاعت ولی در این دامن‌های پاک و با این لقمه‌های حلال پدر و مادران پاک‌طینت فرزندانی تربیت شدند که امروز نتایج قطرات خون آن فرزندان را در دنیا و منطقه پیرامون خود می‌بینیم.

افول قدرت آمریکا حاصل خون شهدا

وی با اشاره به حاصل خون شهدا بیان داشت: بذرهایی که شهدا کاشتند امروز در حال چیدن محصول آنها هستیم، افول قدرت پوشالی و توخالی یک ابرقدرتی بنام آمریکا که چکمه‌اش بر روی گردن مظلومین جهان است، به طور مثال فرار این ابرقدرت از افغانستان محصول خون این شهیدان است، اگر آمریکا عربده‌ای می‌کشید صد کشور جهان به وحشت می‌افتادند و بسیاری از رؤسای کشورهای جهان به سفارت خانه‌های آمریکا پناهنده می‌شدند، اما امروز این شهیدان، آمریکا را ذلیل کرده‌اند.
وی افزود: سلاح، تجهیزات، امکانات، موشک، هواپیما، پهباد و زیردریایی و مثل آن خیلی خوب هستند ولی به شرطی که دست انسان‌های مؤمن برای مبارزه با کفار باشد و خیلی بد است که به دست کفار و مشرکین و منافقین علیه مظلومین عالم باشد.
سردار شکارچی با اشاره به برکات خون شهدا بیان داشت: امروز به برکت خون شهیدان همه امکانات پیشرفته که در دوره دفاع مقدس به دست رزمندگان اسلام نبود، در اختیار رزمندگان اسلام و پیروان ولایت هست و باهدف نشانه‌گیری شاهرگ نظام سلطه و نظام خونخوار آمریکا و اسرائیل است.
وی خاطرنشان کرد: زمانی برای تهیه یک قبضه نارنجک باید با ده برابر قیمت و با حضور دلال‌ها و با وجود تحریم به دست رزمندگان می‌رسید که در اکثر موارد آن نارنجک بدون خرج تأخیر بود و رزمنده‌ای که از آن استفاده می‌کرد اولین قربانی آن نارنجک بود ولی حالا به برکت خون شهیدان بی‌نیاز شدیم.

دستاوردهای خون شهیدان

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور با اشاره به دستاوردهای خون شهیدان اظهار داشت: به برکت خون شهیدان خواب از چشم دشمنان انقلاب اسلامی گرفته شده است، و نباید به یاوه‌گویی و توهمات دشمنان انقلاب اسلامی توجه کنیم. ما کشور بی‌نظیری هستیم و ملت‌هایی در جهان به‌نظام جمهوری اسلامی چشم دوخته‌اند.
وی گفت: پیشانی بندهای یا حسین و یا فاطمه امروز فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است و بر پیشانی انصارالله یمن حشدالشعبی عراق بسته شده است، و امروز این وضعیت برای دشمنان انقلاب اسلامی غیرقابل تحمل است.
سردار شکارچی بیان داشت: این دنیا محل گذر است، یکی مثل شهدا به مقام قرب الهی می‌رسد، و یکی درگیر دنیاطلبی و انواع شهوت‌ها و سوءاستفاده‌ها دست‌وپنجه گرم می‌کند. به‌هرحال این دو قشر فاصله زیادی با یکدیگر دارند.

شهدا زمینی نیستند بلکه عرشی‌اند

وی در ادامه گفت: شهدا زمینی نیستند بلکه عرشی‌اند؛ زیرا اگر زمینی بودند دلبستگی به دنیا مانع شهادت آنها می‌شد. شهدا ایثار را در میدان عمل تجربه می‌کردند، درس ایثار را در میدان عمل برای بقیه ارائه کردند.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پایان صحبت‌های خود در مراسم هجدهمین یادواره یک‌صد شهید مسجد جامع قم بیان داشت: امروز ما امانت‌دار خون شهدا هستیم و از این امانت باید به نحو احسنت نگهداری کنیم، بالاترین درجه امانت‌داری هم تبعیت محض از ولایت‌فقیه است.
انتهای پیام/150


http://qomefarda.ir/29896
اخبار مرتبط

نظرات شما