آیت الله سعیدی:

در حوادث اخیر هوشیاری ملت ایران سبب بی‌آبرویی آمریکا شد/ دولت سیزدهم برای احقاق حق ملت ایران مصمم است

امام جمعه قم با اشاره به اینکه بحران آب رمز آشوب و فتنه برای دشمنان کینه‌توز بود، گفت: هوشیاری مردم کشورمان در این سال‌ها و جدا کردن خودشان از صف فتنه گران مورد توجه است، در حوادث اخیر هوشیاری ملت ایران سبب بی‌آبرویی آمریکا و فریب‌خوردگان داخلی‌شان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شدبا اشاره به اینکه زندگی ما دارای دو فصل است، اظهار داشت: یک‌فصل گذار و یک‌فصل ثابت، که فصل گذرا در این دنیا و فصل ثابت در دنیای آخرت است.
وی ادامه داد: انسان زمانی در کارهای خود موفق می‌شود که تمام محور برنامه‌های او تقوا باشد و به فکر روز قیامت باشد و در راستای جمع‌آوری توشه بکوشد.
حرکت  در مسیر رضایت اهل‌بیت(ع) در زندگی مورد تأکید باشد 
تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) بیان داشت: در زندگی باید همواره در مسیر رضایت اهل‌بیت(ع) گام برداریم، خاصیت گریه بر مصیبت اهل‌بیت(ع) به‌خصوص امام حسین(ع) باید تقویت تقوا باشد.
وی اضافه کرد: به برکت گریه بر اباعبدالله(ع) باید همه وجودمان اهل‌بیتی، زهرایی، علوی و حسینی شود و بازارمان حضرت‌عباسی و پوشش بانوان مان زهرایی و زینبی باشد.
ارتباط ناصحیح دختر و پسر سوغات غرب است
آیت الله سعیدی با اشاره به برخی معضلات اجتماعی امروز جامعه، گفت:  امروز برخی دختر و پسر ها با یکدیگر با عنوان دوستی ارتباط دارند که این ارتباط ناصحیح قربانی‌های زیادی هم گرفته و این سوغات غرب است.
وی بیان داشت: سعیدی گفت: یک‌زمانی ارتباط برای ازدواج است که با تمام ضوابط شرعی مجاز است و لازم است که جوانان قبل از ازدواج با احکام روابط آشنا شوند تا مبادا دچار انحراف نشوند.
باید با کسانی که سدهای عفاف و حجاب را می‌شکنند برخورد قاطع شود
امام‌جمعه قم با اشاره به فریضه امربه معروف و نهی از منکر، ابراز داشت: آمران به معروف باید عمل کنند و تذکر دهند تا فضای جامعه دچار مشکل نشود و شما هم وظیفه ایجابی و هم صلبی دارید و باید باکسانی که سدهای عفاف و حجاب را می‌شکنند باید قاطع برخورد کنند.
وی عنوان کرد: نیروی انتظامی و دستگاه قضایی باکسانی که فضا و جو جامعه و قانون جامعه را می‌شکنند برخورد جدی کنند.
بحران آب رمز آشوب و فتنه برای دشمنان کینه‌توز بود/ ایجاد بحران و آشوب فضای تنفس را برای دولت‌های مستکبر فراهم می کند
آیت الله سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات اشاره کرد و تصریح کرد: ایجاد بحران و آشوب در کشورمان حتی به‌صورت مقطعی و کوتاه‌مدت به‌زعم آمریکا می‌تواند فضای تنفس را برای دولت‌های مستکبر فراهم کند و در میز مذاکره ایران را مجبور کنند از اصول و ارزش و حق خود کوتاه بیاید، بدیهی است در این شرایط بحران آب رمز آشوب و فتنه برای دشمنان کینه‌توز باشد.
 در حوادث اخیر بحران آب هوشیاری ملت ایران سبب بی‌آبرویی آمریکا شد 
وی افزود: هوشیاری مردم کشورمان در این سال‌ها و جدا کردن خودشان از صف فتنه گران مورد توجه است، در حوادث اخیر هوشیاری ملت ایران سبب بی‌آبرویی آمریکا و فریب‌خوردگان داخلی‌شان شد.
 امام‌جمعه قم گفت: خشک‌سالی و کمبود بارش یکی از مشکلات بوده و این شرایط بیش‌ازپیش مردم را نگران کرده است و شرایط کم‌آبی نیازمند مدیریت جدید با نگاه اضطراری و با عزم جهادی است و دولت هم برای حل این بحران وارد عمل شده است.
دولت سیزدهم برای احقاق حق ملت ایران مصمم است
وی تاکید کرد: دولت سیزدهم برای احقاق حق ملت ایران مصمم است و تاکنون باوجوداینکه مذاکرات به نتیجه نرسیده است، توانسته چند میلیارد از پول‌های بلوکه‌شده را آزاد و چندین میلیون واکسن وارد کند و باید ملت مراقب حیله دشمن باشند.
آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: دشمن حتی از تجمع برخی از عزیزان ما که به‌حق هم هست برداشت سو می‌کنند و باید کمک کنیم که وزنه تیم مذاکرات ما قوی‌تر باشد و تنها با حفظ انسجام می‌توانیم حقوق پایمال‌شده خود را پس بگیریم.
وی در خاتمه به‌روز دانشجو اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در مورد دانشگاه و دانشجو می‌فرمایند که علاوه بر ارتقا محیط علمی باید شاهد ارتقا محیط معنوی هم باشیم و دیدار با دانشجویان امر مهمی است که روسای قوا در این روز در دستور کاردارند.انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/30022
اخبار مرتبط

نظرات شما