مدرس حوزه در گفتگو با قم فردا:

شهید سلیمانی امروز الگوی رفتاری جوانان است

این استاد حوزه با اشاره به اینکه توفیقات گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند روحیاتی مانند روحیه شهید سلیمانی می‌باشد، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی امروز الگوی رفتاری جوانان و محبوب دلها است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین بنیادی در گفتگو با خبرنگار قم فردا  با اشاره به نزدیک شدن به ایام شهادت حاج قاسم، اظهار داشت: شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست شقی‌ترین انسانهای دوران ما، نماینگر تفاوت و تقابل دو گروه از انسان ها می‌باشد که در برابر دیده همگان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در یک سو کسانی که برای ظلم و جنایت در سرار جهان، هیچ حد و مرزی برای خود قائل نیستند و گذشته‌ای همراه با جنگ و خونریزی در کارنامه‌ای سیاه خود دارند. از سوی دیگر انسان های معتقد و آزاده قرار دارند که با ایثار و از خودگذشتگی، در راه خدا و مبارزه با ظلم و ظالمین، از هیچ امری دریغ نمی‌ورزند؛ ریشه این تفاوت در سعادت‌ها و شقاوتها است و حقیقت این تفاوت، تقابل همیشگی حق و باطل می‌باشد که  پیروان شیطان را در برابر صالحان قرار داده است و حاج قاسم نمونه‌ی برجسته‌ای از مکتب مجاهدان صالح می‌باشد.

قران کریم و ویژگی‌های مجاهدان فی سبیل الله
این استاد حوزه بیان داشت: قران کریم درباره مجاهدان فی سبیل الله، ویژگی‌ها و خصلت‌های ممتازی را بیان می‌کند که می‌توان از آنها روش حیات سعادتمند تا رسیدن به لقاءالله را درک نمود؛ آیاتی مانند «الَّذِینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ» که فوز و رستگاری را نتیجه ایمان، تلاش و هجرت و مجاهدت بیان می‌نماید.
وی ادامه داد: ثمره‌ای حیات طیبه و جهاد دراه خدا‌، فوز و فلاح و رسیدن به مقصد اعلی است در حالیکه جان خود را در دفاع از حق و مظلومین به خدای متعال تقدیم نموده‌اند.

شهید سلیمانی الگوی جوانان غیور
حجت الاسلام بنیادی خاطرنشان کرد: جذابیت خاص شخصیت خودساخته شهید سلیمانی هم در حیات و هم پس از شهادت ایشان، الگویی کم‌نظیر را برای همگان بویژه جوانان در کشورمان و جوانان محور مقاومت و دیگر کشورها، به نمایش می‌گذارد که بندگی خدا، ارادت به اهلبیت و اطاعت از ولی امر، ذکاوت و تیزبینی، شجاعت، مقاومت و مهربانی را در سیره عملی خود جای داده بود، اینها ویژگی‌هایی است که انسان را تمام میدان‌های زندگی، موفق و‌پیروز می‌گرداند. به همین دلائل است که شهید حاج قاسم سلیمانی محبوب دلها و الگوی رفتاری جوانان در عصر ما بود.

راه شهید سلیمانی، راهی نورانی است که ادامه خواهد یافت
وی ابراز داشت: ویژگی‌های این سردار رشید اسلام که مطابق با فطرت انسان هاست این نوید را در دلها ایجاد می‌کند که شهید حاج قاسم سلیمانی پایه‌گذار مکتبی فراگیر در زمان ما است که قلب‌ها را به خود جلب نموده و همین امر است که وظیفه مسئولان و فعالان فرهنگ اسلامی و انقلابی در معرفی شایسته این شهید عزیز را بیشتر و لازم‌تر می‌کند، پر واضح است که کوتاهی در معرفی جنبه‌های الگویی شهید سلیمانی در زمانی که دنیا در حال معرفی شخصیت‌های کاذب به عنوان الگو معرفی می‌کند، خسارتی بزرگ و محرومیت از این نعمت بزرگ را در پی دارد.

توفیقات گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند روحیاتی مانند روحیه شهید سلیمانی می‌باشد
این استاد برجسته حوزه عنوان کرد: گام دوم انقلاب که با مقصدی متعالی و افقی روشن از جانب رهبر معظم انقلاب تبیین و ترسیم گشته، نیاز به روحیات و خصلت‌هایی است که نمونه‌های بارز آن در شخصیت خودساخته شهید حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته بود که همراهی اندیشه انقلاب اسلامی و تلاش عملی در این مسیر مقدس از مهم‌ترین آنهاست.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/30317
اخبار مرتبط

نظرات شما