قیمت مرغ و تخم‌مرغ قم در مدار کاهشی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: روند کاهشی قیمت مرغ و تخم‌مرغ در قم آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا محمود سیجانی روز سه شنبه در حاشیه سیزدهمین جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار در گفت و گو با خبرنگاران گفت: روند کاهشی قیمت گوشت مرغ گرم و منجمد و تخم  مرغ در قم آغاز شده و این محصول با زیر قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در حال عرضه به مردم است و فراوانی مرغ و تخم مرغ در بازار کاملا رضایت بخش است.

او با اشاره به وضعیت ذخیره کالا‌های اساسی می گوید: در بخش روغن، شکر و برنج موجودی به اندازه کافی وجود دارد و هیچ گونه کمبودی در انبار‌های دولتی و خصوصی تا سه ماه آینده نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به وضعیت سامانه جامع تجارت در قم گفت: در این طرح وضعیت کالا از مبدا (تولید بومی یا واردات) تا رسیدن به دست مصرف کننده مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد تا موجودی کالا در هر مرحله به صورت هوشمند مشخص و هدایت شود.

سیجانی  می گوید: فروشندگانی که اطلاعات لازم را در سامانه جامع تجارت وارد نکنند برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد و به زودی کشتارگاه‌های صنعتی استان هم باید اطلاعات دقیق تولید، فروش و موجودی انبار روزانه خود را در این سامانه ثبت کنند.

به گفته او با طرح جدیدی که در کشور آغاز شده به جای درج مصرف کننده، درج قیمت تولیدکننده با احتساب هزینه‌های تمام شده، درج می‌شود که سبب شفافیت قیمت می‌شود و کالا با قیمت مناسب‌تر به دست مصرف کننده می‌رسد.

سیجانی گفت: هم اکنون در ۲۴ قلم کالای مصرفی مانند مواد شوینده، آب معدنی، آب میوه، لوازم خانگی، محصولات سلولزی، ماءالشعیر، نوشابه گازدار، غذاساز، نوشیدنی‌ساز، چرخ گوشت و مایکروفر، پوشاک بچه با درج قیمت تمام شده تولیدکننده در حال روانه شدن به بازار است و تمام تولیدکنندگان باید خود را با این سیاست کلان دولت همراه کنند.

به گفته او با اجرای این طرح مهم در کشور بسیاری از کالا‌های مصرفی دچار کاهش قیمت خواهند شد و قیمت گذاری کاذب حذف می‌شود. انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/30841
اخبار مرتبط

نظرات شما