پایانه مسافری پردیسان قم نقش پویایی در کریدور جاده‌ای کشور دارد

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پویایی کریدور جاده‌ای حمل ونقل مسافر تهران- قم-اصفهان با راه اندازی پایانه مسافری شهروند پردیسان قم بیشتر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

داریوش باقر جوان روز شنبه در سفر به قم و بازدید از پایانه های مسافربری استان، افزود: طی دوسالی که از شیوع ویروس کرونا درکشور می گذرد خساراتی زیادی متوجه بخش حمل ونقل جاده ای شد که با تلاش گروهی مسولان از  تخریب زیر ساختهای این صنعت حیاتی جلوگیری به عمل آمد.

وی تاکید کرد: ارتقای زیرساختها، سازوکارمنطقی و منطبق باواقع، اولویت بندی و غیره موجبات اقبال عمومی و رویکرد سرمایه گذار به بخش حمل ونقل جاده ای مسافر را فراهم می آورد.

باقر جوان با اشاره به فرصت ایجاد شده به واسطه جمعیت ۳۰۰ هزار نفری پردیسان، تصریح کرد: باتوجه به کثرت چشمگیر ساکنان و موقعیت جغرافیایی، راه اندازی پایانه مسافری شهروند پردیسان قم پویایی کریدور جاده ای حمل ونقل مسافر سه استان تهران، اصفهان و قم را فراهم آورده است.

محمد حسن کلهری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم نیز با تاکید بر ضرورت ارائه راهکارهای عملی در اجرای طرح های خدمات حمل ونقل جاده ای، تصریح کرد: مهمترین فاکتور در اقبال به صنعت عمومی حمل ونقل جاده ای، اعتماد عمومی کاربران و سرمایه گذاران است.

بازدید و بررسی موقعیت جغرافیایی پایانه مسافری پردیسان و میدان ۷۲ تن قم از برنامه های مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای کشور به قم بود.

پایانه دومنظوره شهروند، طی سال ۹۲ و در زمینی به مساحت۲۵ هزار متر مربع، درپردیسان قم، احداث شده و این پایانه که به صورت دو منظوره وجهت ارایه خدمات سفرهای درون و برونشهری در پردیسان واقع شده به دلیل افزایش چشمگیر جمعیت پردیسان و نزدیکی به اماکن خدمات عمومی پلیس راهنمایی، جایگاه سی ان جی، دانشگاه آزاد، درمانگاه، دادسرا و غیره از موقعیت مناسبی  جهت ساماندهی سفرهای برونشهری برخوردار است.

شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/30920
اخبار مرتبط

نظرات شما