عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفتگو با قم فردا:

فریاد یکپارچه امت اسلا‌می در روز قدس ضربه بر پیکر پوسیده رژیم اسرائیل خواهد بود

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به اینکه امروزه دشمن صهیونیستی در هر مکان و زمانی که ضربه می‌خورد از تلاش‌های شهید قاسم سلیمانی است، گفت: فریاد توفنده و یکپارچه امت اسلا‌می در روز قدس ضربه مهلکی بر پیکر پوسیدهِ رژیم اسراییل و حامیانش خواهد بود.

حجت الاسلام محمد ملک زاده در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به ضرورت مشارکت مردمی در روز جهانی قدس، اظهار داشت:  اکنون بیش از 70 سال از تشکیل دولت غاصب صهیونیستی در سرزمین فلسطین می‌گذرد. 70 سال جنایت و خون، 70 سال وحشی‌گری، 70 سال قتل عام زنان و کودکان بی‌گناه، 70 سال حبس و شکنجه جوانان فلسطینی وغیره که حاصل شکل‌گیری نامشروع این دولت است.
وی ادامه داد: بیش از 70 سال است که غاصبان صهیونیست در پناه حمایت استکبار جهانی، ملت مظلوم فلسطین را از خانه و کاشانه خود آواره ساخته و آنان را از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی خویش محروم نموده‌اند. 70 سال است که طراحان هولوکاست با طرح ادعایی اثبات نشده و مظلوم‌نمایی ابلهانه، تاوان محرومیت‌های ادعایی ناشی از جنگ و اختلا‌ف میان قدرت‌های سرمایه‌داری با فاشیسم و نازیسم و کمونیسم را از ملت بی‌گناه فلسطین طلب می‌کنند.
عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم بیان کرد: بیش از 70 سال است که مدعیان دموکراسی و دفاع از حقوق بشر در برابر نقض آشکار حقوق انسان‌ها و آوارگی، شکنجه و قتل عام مردان و زنان فلسطینی سکوت نموده‌اند و از واگذاری سرنوشت مردم فلسطین به دست ایشان هراس دارند.
وی اضافه کرد: بیش از 70 سال است که گوش حاکمان بی‌درد عرب در برابر ضجه و ناله کودکان آواره فلسطینی سنگین شده است. هرچند برای حاکمان مرفه و ریاست‌طلب کشورهای عربی و اسلا‌می ظلم و ستم غاصبان صهیونیست علیه ملت مسلمان و زجرکشیده فلسطین چندان به چشم نیاید اما تداوم این درد و رنج برای ملت‌های اسلا‌می، دیگر قابل تحمل نیست.
حجت الاسلام ملک زاده خاطرنشان کرد: روز جهانی قدس روز فریاد ملت‌های مسلمان علیه ظلم و بیداد سران استکبار و صهیونیسم است. فریاد یکپارچه ملل مسلمان در راهپیمایی این روز ثابت می‌کند که امت اسلا‌می سکوت و سازش حاکمان مستبد و پیرو استکبار را تحمل نمی‌کنند و دیگر حاضر نیستند برای دفاع از حقوق مردم فلسطین و پاکسازی سرزمین‌های اسلا‌می از متجاوزان اشغالگر منتظر عکس‌العمل حاکمان خود بمانند.
وی ادامه داد: در اوضاع کنونی رژیم متجاوز اسراییل به شدت از انتفاضه فلسطین و حمایت ملت‌های مسلمان از فلسطینیان زیر سلطه سران تلا‌ویو آسیب‌پذیر شده است. پیروزی نیروی مقاومت حزب الله لبنان حاصل بیداری بیش از پیش ملت‌های اسلا‌می و ترس و اضطراب روزافزون سران استکبار و غاصبان فلسطین از خروش ملت اسلا‌می در روز جهانی قدس است.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:  آن‌چه مسلم است رژیم صهیونیستی نگران عکس‌العمل سران مرتجع و قدرت‌طلب حاکم در برخی کشورهای اسلا‌می نیست، نگرانی اصلی این رژیم فریاد و خروش امت مسلمانی است که در روز جهانی قدس خشم و نفرت خویش را علیه ظلم و بی‌عدالتی به نمایش می‌گذارند.
وی افزود: روز قدس روز تجلی اراده ملت‌ها بر دولت‌های سازشکار است، روز نمایش قدرت واقعی مردمان باایمان در برابر حاکمان تا بن دندان مسلحی است که با اتکا به زور اسلحه به ظلم و تجاوز در جهان دامن می‌زنند، غافل از آن که سلا‌ح کفر در برابر سلا‌ح ایمان امت مسلمان بسیار ناچیز است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیان کرد: در اوضاع کنونی ملت مظلوم فلسطین چشم به راه حمایت مسلمانان و قدرت‌نمایی سلا‌ح ایمان امت اسلا‌می است. برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی روز جهانی قدس بزرگ‌ترین پشتیبانی معنوی مسلمانان از انتفاضه خونین مردم ستمدیده فلسطین علیه اشغالگران اسراییلی است. فریاد توفنده و یکپارچه امت اسلا‌می در روز قدس ضربه مهلکی خواهد بود بر پیکر پوسیدهِ رژیم اسراییل و حامیانش.
وی در ادامه با اشاره به  نقش و جایگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در خصوص قدس، گفت: تردید نباید کرد که امروزه دشمن صهیونیستی در هر مکان و زمانی که ضربه می‌خورد از تلاش‌های شهید قاسم سلیمانی است. برای تایید این ادعا تلاش زیادی لازم نیست فقط کافی است به اعتراف دوستان و دشمنانمان در خارج نگاهی بیندازیم. طالب محمدالحسنی، تحلیلگر سیاسی یمنی می‌گوید: سلاحی که امروز با آن تل‌آویو و شهرک‌های اشغالی هدف قرارگرفته و دشمن اسرائیلی را به ذلت کشانده، سلاح کشو‌رهای عربی نیست بلکه ساخت ایران است؛ تجهیز نیروی مقاومت فلسطین به این سلاح‌ها مرهون زحمات شهید قاسم سلیمانی است.


انتهای پیام/160


گالری عکس
http://qomefarda.ir/33158
اخبار مرتبط

نظرات شما