در دیدار با اعضای کنگره شهدای روحانی مطرح شد؛

جنس روحانیت از جنس مردم است/ روحانیت هدایت‌گری، خدمت اجتماعی و نظامی را در کنار هم قرار می‌دهد

رئیس جامعه مدرسین و مدیر حوزه های علمیه در دیدار با تنی چند از اعضای کنگره شهدای روحانی با بیان این که جنس روحانیت همانند انبیای الهی از جنس مردم است بر استمرار این برنامه ها تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  کنگره ملی 4 هزار شهید روحانی روز چهارشنبه 4 خرداد ماه با سخنرانی آیت الله رئیسی و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قم برگزار می شود.
از همین رو تعدادی از اعضای  ستاد کنگره ملی ۴ هزار شهید روحانی عصر دیروز با آیت الله بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه دیدار و گفت و گو کردند.

روحانیت در عرصه خدمت به مردم پیشگام است

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این دیدار گفت: اگر بخواهیم کارنامه‌ای برای روحانیت ارائه دهیم، روحانیت در تاریخ تشیع و تاریخ اسلام همواره نقش رهبری، پیشوایی و جلوداری را داشته است.

وی بیان کرد: پیروی از سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت (ع) و حرکت با مقتضای هر زمان برای روحانیت در طول تاریخ مهم بوده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: روحانیت در طول تاریخ چند مسئله را به عنوان مسئله اساسی خودش تلقی کرده که یکی از آن‌ها نقش هدایت‌گری جامعه است.

وی با بیان اینکه روحانیون آگاه و بیدار در غم و شادی مردم شریک بوده‌اند، اظهار کرد: جنس روحانیت همانند انبیای الهی از جنس مردم است و این قشر هرجایی که نیاز بوده، مقابل دشمنان قدرتمندانه ایستادگی و مبارزه کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: با همه تبلیغات زهرآگین دشمنان در ماهواره‌ها و فضای مجازی و... اگر دین و اعتقاداتی بین مردم مانده، به خاطر تلاش روحانیت است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی روحانیت در بعد خدمات اجتماعی ابراز کرد: روحانیت در عرصه ارائه خدمات اجتماعی به مردم همچون سیل، زلزله، کرونا و... دلسوزانه در صحنه حاضر شده‌اند.

امام جمعه قم تأکید کرد: روحانیت هدایت‌گری، خدمت اجتماعی و نظامی را در کنار هم قرار می‌دهد و حرکت خود را با تأسی از امام حسین (ع) انجام می‌دهد که این نشان از وظیفه شناسی آنها است.

وی با اشاره به حضور روحانیون در دوران دفاع مقدس، گفت: روحانیت به صورت کاملاً برجسته در جنگ مقابل رژیم بعثی حاضر شد و هر گردانی نیاز داشت که افرادی پیش‌قدم شوند و مین‌ها را از بین ببرند، این روحانیون بودند که راه را برای رزمندگان باز می‌کردند.

 حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی بسیار ارزشمند است. این برنامه، یک پیام بزرگی در این شرایط خاص کشور است که روحانیت هرجا نیاز به ورود داشته، در میدان حاضر شده‌ است و آینده نیز این‌چنین خواهد بود.

کنگره شهدای روحانی باید در عرصه جهاد تبیین مؤثر باشدآیت‌الله علیرضا اعرافی نیز در دیدار با جمعی از اعضای ستاد کنگره ملی ۴ هزار شهید روحانی در قم با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا مستمراً پیام شهدا به مردم و طلاب برسد، عنوان کرد: حماسه‌ای که کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی ایجاد خواهد کرد، باید در تربیت اجتماعی، سیاسی و انقلابی جامعه مؤثر باشد.

وی اضافه کرد: ما نیاز داریم به اینکه در متن نظام آموزشی و تربیتی مدارس و حوزه رویکرد اجتماعی و انقلابی داشته باشیم و بایستی محصول این کنگره به شکلی در برنامه‌های حوزه علمیه قرار بگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مطرح کرد: این کنگره باید در جهت جهاد تبیین مؤثر باشد و روح جهاد تبیین این است که اعتماد نسل جدید و جامعه را به گذشته انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن ارتقاء دهیم و بینش و امید به نسل امروزی دهیم.

وی تصریح کرد: باید محصولاتی از کنگره ملی ۴ هزار شهید روحانی به شکل نرم‌افزاری به دست آید و آماده و منتشر شود.


انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/33668
اخبار مرتبط

نظرات شما