رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم خبر داد:

راه اندازی چهار دفتر تسهیلگری در مناطق کم برخوردار قم

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم از راه اندازی چهار دفتر تسهیلگری در مناطق کم برخوردار قم خبر داد.

روح الله امرالهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،اظهار داشت: از شهرداری درخواست کردیم که چهار دفتر تسهیل گری با همکاری بسیج در سطح شهر تشکیل دهد که این چهار دفتر تسهیل گری در محله دروازه ری ، محله خاکفرج، محله امامزاده ابراهیم و محله بیت النور دایر خواهد شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: کار دفترهای تسهیل گری این است که مسایل و مشکلات را احصا کند و مراجعات مردم را به سیستم های اداری جهت دریافت تسهیلات ، وام  اعتبارات و  صدور پروانه ها انجام دهد ضمن اینکه در حوزه خدمات و فرهنگی نیز خدماتی انجام می شود.

تسهیل گری در حقیقت آسان ساختن و سرعت بخشیدن به فرایند یا اتفاقی است که عموما از راه فعالیت ها و یا ساز وکارهای اجتماعی انجام می شود. از این رو، چندی است که در بافت های فرسوده دفاتری با عنوان دفاتر تسهیل گری نوسازی بافت فرسوده ایجاد شده اند،که عمده ترین و اصلی ترین وظیفه آنها برقراری ارتباط با ساکنان بافت های فرسوده، معرفی مشوق ها، تسهیلات و معافیت های موجود و حل مشکلات احتمالی آنها در زمینه های نوسازی بناها و تجمیع ساختمان ها است.

دفاتر تسهیل گری جهت ارتقای کیفیت زندگی ساکنین محله در پنج حوزه تخصصی شهرسازی، اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و مددکاری خدمات خود را ارائه دهد تا در راستای کاهش مشکلات و چالش های محله گام برمی دارد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه های مهارت های زندگی به صورت رایگان، برگزاری رایگان کارگاه های آموزشی بهداشت عمومی و خانواده، جذب حمایت نهادها و دستگاه های حمایتی برای رفع مسائل و نیازهای گروه های آسیب پذیر محله، شناسایی خیرین و نهادهای علاقه مند به فعالیت در محله و شناسایی افراد تاثیرگذار و فعال در زمینه اقدامات اجرایی از جمله توانمندی های اجتماعی و مددکاری از دیگر خدمات دفاتر تسهیل گری است.
انتهای پیام/170


http://qomefarda.ir/33686
اخبار مرتبط

نظرات شما