خالی کردن حساب افراد با شگرد پیامک جعلی ثبت نام یارانه

رئیس پلیس فتای قم درباره برداشت‌های غیر مجاز با شگرد ارسال پیامک جعلی ثبت نام یارانه هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سرهنگ علی موالی گفت: کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های جعلی به بهانه ثبت نام یارانه معیشتی رو به افزایش است که مجرمان اطلاعات شخصی و بانکی شهروندان را دریافت و از این طریق موجودی حساب آن‌ها را برداشت می‌کنند.
او گفت: غیر از سامانه رسمی و مورد تایید سازمان‌های مربوط به هدفمند سازی یارانه‌ها سایر لینک‌های متفرقه یا تماس‌ها و پیامک‌ها قابل اعتماد نیستند و این پیام‌ها از طریق سرشماره‌های ناشناس ارسال می‌شوند.
این مقام انتظامی گفت: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ورود به سامانه‌ها به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتور‌های جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی معرفی شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.
سرهنگ موالی به شهروندان توصیه کرد به هیچ وجه جهت اعتراض یا ثبت نام یارانه معیشتی نیاز به واریز وجه نیست، بنابراین صرفاً به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنید.
رئیس پلیس فتای استان قم گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/33812
اخبار مرتبط

نظرات شما