رئیس قوه قضائیه در نشست جامعه مدرسین مطرح کرد:

توطئه‌ دشمنان برای ایجاد تنش در کشور/تلاش دشمن برای تغییر ذائقه مردم و الگوی زندگی

رییس دستگاه قضا با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد تنش در کشور با بکارگیری ابزار تحریم و سایر دسیسه‌ها، گفت: دشمن تلاش دارد تا با ابزار مختلف، ذائقه مردم بویژه نسل جدید و الگوی زندگی آنها را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام محسنی اژه ای شامگاه پنجشنبه در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه دستگاه قضایی باید مامن و ملجا همگان باشد، اظهار داشت: هر فردی که این تصور را دارد به او ظلم شده، باید بتواند برای احقاق و استیفای حق خود به مراجع قضایی مراجعه کند.

وی ادامه داد: نهایت توقع از ما می‌رود که بتوانیم ثابت کنیم نظام اسلامی و نظام ولایی، پاسخگوی دنیا و آخرت مردم است و می‌تواند دنیا و آخرت را توأمان برای مردم به ارمغان آورد.

توطئه‌های دشمنان برای ایجاد تنش در کشور/تلاش دشمن برای تغییر ذائقه مردم و الگوی زندگی
رییس دستگاه قضا با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد تنش در کشور با بکارگیری ابزار تحریم و سایر دسیسه‌ها، بیان داشت: دشمن تلاش دارد تا با ابزار مختلف، ذائقه مردم بویژه نسل جدید و الگوی زندگی آنها را تغییر دهد؛ از سویی دیگر، تمرکز دشمن بر مخدوش کردن وجهه مراکز و مراجعی است که مأوای مردم هستند.

وی افزود: دستگاه قضایی برای افزایش سرمایه اجتماعی نظام و ارتقاء امید مردم به تحقق عدالت در جامعه تلاش می کند.

محسنی اژه ای با اشاره به روش‌ها و شیوه‌های مختلف ارتباط مسئولان و مدیران ارشد دستگاه قضایی با مردم که به صورت مستمر و پیوسته در جریان است، گفت: تمرکز ما در ملاقات‌ها و دیدارهای مستمر مردمی صرفاً به رفع موردی مسائل و مشکلات مراجعه‌کنندگان و مردم خلاصه نمی‌شود و  این ملاقات‌ها و دیدارها را مبتنی بر هدفمند بودن و آسیب‌شناسی رویه‌ها و فرآیندهای قضایی ترسیم کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: هدفگذاری ما این است که مسئولان قوه قضاییه علاوه بر رسیدگی به مسائل حقوقی و قضایی مردم در جریان ملاقات‌های مردمی، به تبیین مسائل برای مردم نیز بپردازند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء وضعیت زندان‌ها و زندانیان و نظارت بر کار ضابطین، تصریح کرد: تمامی زندان‌های کشور طی مدت اخیر گاهی بیش از دو بار توسط مسئولان قضایی مورد بازدید و سرکشی قرار گرفته‌اند و این روند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اتخاذ رویکرد آسیب‌شناسانه و مساله محوری در مدیریت دستگاه قضایی، گفت: در جریان سفرهای استانی برخی مواقع با مسائل و مشکلاتی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف مواجه می‌شویم که برغم گذشت چندین سال پابرجا مانده‌اند؛ بنابراین ما بر مبنای راهبردی که اتخاذ کرده‌ایم در صدد رفع این مسائل و مشکلات برآمده‌ایم و برخی از آنها را حل کرده‌ایم و برخی دیگر از آنها در شرف حل شدن هستند.

 
انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/34308
اخبار مرتبط

نظرات شما