آیت‌الله نوری همدانی: حوزه علمیه ارتباط خود را در عرصه بین‌المللی تقویت کند

یکی از مراجع تقلید گفت: حوزه باید ارتباط خود را در عرصه بین‌المللی تقویت کند و تعاملات با مراکز علمی دنیای اسلام و الازهر مصر پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله علی‌رضا اعرافی مدیر حوزه‌های عملیه با حضور در دفتر آیت‌الله حسین نوری همدانی با این مرجع تقلید شیعه دیدار کرد.

آیت‌الله نوری همدانی در این دیدار با تقدیر از دستاوردهای سفر آیت الله اعرافی و هیئت همراه به چند کشور اروپایی و دیدار با پاپ فرانسیس، گفت: لازم است کمیته مشترکی از سوی حوزه علمیه و واتیکان معین شود و نتایج مصوبات سفر پیگیری گردد.

وی دنیای کنونی را دنیایی پر آشوب توصیف نمود و با اشاره به فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی دشمنان در میان امت اسلامی افزود: بخش زیادی از دشمنی دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی متمرکز شده و در چنین شرایطی نسخه نجات‌بخش برای امت اسلامی، ایمان و عمل به معارف اصیل اسلام ناب محمدی است.

مرجع جهان تشیع با اشاره به موضوع مهدویت و گسترش آن و همچنین منجی‌گرایی در صحنه بین‌الملل خاطر نشان کرد: لازم است اخبار آخرالزمان و حوادث آن مورد مطالعه و بازخوانی قرار بگیرد و در حوزه‌های علمیه افرادی متخصص تربیت شوند که به مباحث مهدویت و حوادث آخرالزمانی بپردازند؛ چرا که ما امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم که نسبت به زمان ظهور آمادگی مضاعف پیدا کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: باید در حوزه درس‌های تحلیلی، خارج و تخصصی در خصوص مهدویت بر پا شود و فرهنگ و آموزه‌ها و گفتمان مهدویت در مجامع بین‌المللی مطرح گردد.

وی در ادامه، فعالیت‌های بین‌المللی را بسیار ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: این مسئولیت امروز حوزه و دنیای اسلام است که معارف اهل بیت(ع) را به جهان معرفی کنند، حوزه باید ارتباط خود را در عرصه بین‌المللی تقویت کند و تعاملات با مراکز علمی دنیای اسلام و الازهر مصر پیگیری شود.

استاد سطوح عالی و دروس خارج حوزه، با اشاره به ظرفیت‌های قرآنی، تفسیری، فکری و معرفتی حوزه علمیه گفت: باید حوزه گروهی را مسئول مطالعات تطبیقی میان حوزه و اهل‌سنت کند و به شبهاتی که در منابع تفسیری همانند: تفسیر طبری، ابن کثیر و... مطرح شده پاسخ دهند، و همچنین به گروهی از فضلای حوزه، آموزش داده شود که بتوانند معارف اهل بیت(ع) را در عرصه بین‌الملل ارائه دهند.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار آیت الله اعرافی ضمن ارائه گزارشی از سفر خود و هیئت همراه به چند کشور اروپایی از جمله دیدار با پاپ فرانسیس و گفت‌وگوهای فی‌مابین با تقدیر از رهنمودهای مراجع معظم تقلید، از حمایت آیت‌الله نوری همدانی در این سفر تقدیر کرد و گفت: در دیدار با پاپ فرانسیس، ظرفیت‌های علمی و معرفتی حوزه علمیه به وی معرفی شد که مورد استقبال گرم، صمیمی و احترام‌آمیز پاپ قرار گرفت و وی نیز سلام متقابل خود را به مراجع معظم تقلید ابلاغ کرد.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/34474
اخبار مرتبط

نظرات شما