رونمایی از چهار دستاورد دفاعی جدیدِ وزارت دفاع

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به مناسبت هفته صنعت دفاعی که از ۳۱ مرداد آغاز شده است، نمایشگاهی از دستاورد‌های دفاعی کشور را در تهران برپا کرده که این نمایشگاه در روز ۳۱ مرداد و با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

در این نمایشگاه که دستاورد‌های حوزه‌های مختلف دفاعی به نمایش در آمده است، برخی تجهیزات برای نخستین بار رونمایی شده است که در ادامه به معرفی دستاورد‌های جدید در این نمایشگاه خواهیم پرداخت.

بمب یاسین ۴۰۰

در این نمایشگاه برای نخستین بار نمونه‌ای از بمب ۲۰۰۰ پوندی (۹۲۵ کیلوگرمی) MK-۸۴ به نمایش در آمد که به صورت بالدار و مجهز به کیت هدایت نقطه‌زن بود؛ مشابه بمب یاسین ۹۰ که پیش از این توسط جنگنده‌های ارتش و سپاه برای هدف قرار دادن اهداف حساس و حیاتی استفاده می‌شد.

مزیت این بمب حجم زیاد مواد منفجره آن است که به قدرت بیشتر تخریب آن منجر می‌شود.

 

رونمایی چهار دستاورد دفاعی جدید درصنعت دفاعی وزارت دفاع

پهپاد ابابیل کروز

پهپاد نقطه‌زن ابابیل کروز دیگر دستاوردی است که در این نمایشگاه برای نخستین‌بار به نمایش در آمده است؛ این پهپاد تاکتیکی که قابلیت برخواست از پلتفرم‌های مختلف را دارد مجز به سیکر (جستجوگر) اپتیکی و سرجنگی با قابلیت شناسایی اهداف، ارسال تصاویر زنده از هدف و قفل اپتیکی بر روی هدف و انهدام دقیق آن است.

 

رونمایی چهار دستاورد دفاعی جدید درصنعت دفاعی وزارت دفاع

سامانه پدافند هوایی ارتفاع کوتاه شهید حاج قاسم

این سامانه سلاح پدافند هوایی که برای دفاع نقطه‌ای دریایی در نظر گرفته شده است، به صورت ترکیبی با استفاده از موشک آذرخش و مسلسل ۶ لول (گاتلینگ) با نواخت تیر بالا قادر به مقابله با اهداف ارتفاع پست است.

موشک‌های این سامانه (آذرخش) مجهز به جستجوگر‌های حرارتی هستند که به صورت حرارتی هدف را دنبال می‌کنند، همچنین در این سامانه جستجوی اهداف به صورت راداری و ردگیری نیز به صورت الکترواپتیک انجام می‌شود که به تاب‌آوری بیشتر این سامانه در برابر جنگ الکترونیک کمک می‌کند.

این سامانه برای نصب بر روی ناو‌ها توسعه یافته است.

رونمایی چهار دستاورد دفاعی جدید درصنعت دفاعی وزارت دفاع

سامانه سلاح ظهیر

سامانه سلاح لیزری ظهیر دیگر سامانه رونمایی شده در نمایشگاه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به مناسبت هفته صنعت دفاعی است؛ این سامانه که مجهز به ردیاب تصویری جهت اخلال در عملکرد سنسور‌های تصویری منصوب بر روی اهداف پرنده مانند پهپاد، موشک کروز و ریزپرنده است، با استفاده از لیزر پرتوان قادر به مقابله با هداف هوایی است.

 

رونمایی چهار دستاورد دفاعی جدید درصنعت دفاعی وزارت دفاعانتهای پیام/


http://qomefarda.ir/36001
اخبار مرتبط

نظرات شما