190 واحد صنفی در شهرک خودرویی مشغول به فعالیت هستند

در حال حاضر 190 واحد در شهرک خودرویی مشغول به فعالیت هستند و انتظار می‌رود با اتصال و تکمیل شبکه برق، این عدد تا پایان سال به 350 واحد فعال برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا مظفری مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم پیرامون آخرین وضعیت شهرک خودرویی اظهار داشت: در حال حاضر 190 واحد در شهرک خودرویی مشغول به فعالیت هستند و انتظار می‌رود با اتصال و تکمیل شبکه برق، این عدد تا پایان سال به 350 واحد فعال برسد.

 

وی با اشاره به طرح‌های تشویقی برای جذب صنوف مرتبط به شهرک خودرویی گفت: بر اساس آمار اخذ شده از صنوف خودرویی، در حدود 92 درصد شاغلین این صنف مستاجر هستند؛ برای همین طرح‌هایی نظیر برنامه فروش اقساطی واحدهای صنفی، می‌تواند باعث خرید واحد و نقل مکان صنوف خودرویی به این شهرک می‌شود.

مظفری با بیان این که فروش اقساطی واحدهای شهرک خودرویی به نوعی سرمایه‌گذاری برای خریداران خواهد بود، تصریح کرد: از سوی دیگر طراحی و اجرای فنی پروژه در راستای کاربری مربوطه در این مجموعه آسایش و فضای مناسب را برای کار ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: بر اساس این بند شهرداری مکلف است تمام مشاغل و کسب و کارهایی را که برای مردم ایجاد مزاحمت و سر و صدا ‌می‌کنند را تعطیل کرده و یا آن‌ها را به خارج از شهر انتقال دهند؛ برای همین این بند می‌تواند به عنوان عامل آخر برای انتقال صنوف خودرویی مزاحم به شهرک خودرویی باشد.

مظفری در پاسخ به این سوال آیا نمایشگاه‌های خودرو نیز در شهرک خودرویی مشغول به فعالیت خواهند شد یا خیر، بیان کرد: تجمع نمایشگاه‌های خودرو نیز در برنامه‌های شهرک خودرویی گنجانده شده است؛ برای نمونه در بخش نمایشگاهی این شهرک، جمعه بازار خودرو ایجاد شده است.

وی در پایان اظهارات خود افزود: همچنین الزام به انتقال نمایشگاه‌های خودرو به این شهرک نیز در برنامه‌های آتی بر اساس شرایط مناطق هشت گانه شهری است و امید است که با رونق هرچه بیشتر این شهرک، گام بزرگی را در جهت ساماندهی صنوف در شهر قم برداشته باشیم.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/38231
اخبار مرتبط

نظرات شما