شناسایی و بهره‌مندی از ظرفیت استعداد نخبگان قمی مورد تاکید سپاه استان است

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم گفت: در استان قم تلاش می‌کنیم تا بتوانیم استعدادها و نخبگان را شناسایی و برای رسیدن به پیشرفت‌های علمی گام‌های جدی برداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار محمدرضا موحد امروز در مراسم تجلیل از مدال‌آوران لیگ ملی پایا، اظهار داشت: سپاه و بسیج در راستای پیشرفت علم و دانش کشور از ظرفیت‌های خود بهره گرفته است، اظهار داشت: در استان قم تلاش می‌کنیم تا بتوانیم استعدادها و نخبگان را شناسایی و برای رسیدن به پیشرفت‌های علمی گام‌های جدی برداریم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم با تاکید بر اینکه برخی از موانع و مشکلات کشور در دولت انقلابی در حال برطرف شدن است، افزود: همه باید در کنار یکدیگر قرار گیریم تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم، این انقلاب و مردم بی‌سابقه و بی‌نظیر هستند و از صدر اسلام تا به امروز چنین امت و مردمی نداشته‌ایم که بعد از 44 سال از انقلاب پای آرمان‌های خود ایستادگی کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن امروز به دنبال ایجاد فاصله میان مردم و انقلاب است، بیان کرد: روشن‌بینی و بصیرت یکی از نیازهای مهم امروز جامعه است، چرا که دشمن به دنبال تسلط بر مغزها است و نمی‌خواهد ایران را قوی ببیند و برای تجزیه ایران مستقل و از بین بردن این استواری ملت هر کاری می‌کند.

موحد با بیان اینکه یک ششم شهدا از دانش‌آموزان بودند، تصریح کرد: همانطور که رهبری تاکید دارند دانش‌آموزان آینده‌سازان انقلاب و نظام هستند و دانش‌آموزان از ابتدای انقلاب تا به امروز نقش مؤثری داشتند.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم، تصریح کرد: امروزه در زمینه‌های علمی، فناوری، پزشکی، هسته‌ای و نظامی به دستاوردهای قابل توجه رسیده و ایران در عرصه‌های مختلف علمی دنیا رتبه اول را به خود اختصاص داده است، اما همان گونه که رهبری تاکید داشتند وضعیت امروز کافی نیست و با توجه به عقب‌ماندگی‌های گذشته باید با قدرت جلو برویم تا بتوانیم به پیشرفت بیشتری در عرصه علمی برسیم و این پیشرفت علمی است که قدرت را برای یک کشور به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با پیشرفت‌های علمی خود به یک الگو در جهان تبدیل شویم تا بتوانیم دیگر کشورها را نیز در راه رسیدن به هدف همراه خود کنیم، خاطرنشان کرد: دشمن می‌داند که ایران اسلامی و انقلاب اسلامی به دنبال زمینه‌سازی برای ظهور است و این یعنی نابودی استکبار جهانی به همین علت به دنبال به عقب انداختن این هدف هستند و به ایران حمله می‌کنند، در حالی که آن‌ها در رویا هستند و نمی‌توانند به ایران صدمه‌ای بزنند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/38357
اخبار مرتبط

نظرات شما