رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست:

کشور در مباحث زیست محیطی شرایط خوبی ندارد/ اجرای ۹۰ میلیارد دلار طرح زیرساختی در حوزه صنایع کشور

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه اجرای ۹۰ میلیارد دلار طرح زیرساختی در حوزه صنایع کشور، گفت: کشور در مباحث زیست محیطی شرایط خوبی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور عصر امروز در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به مباحث محیط زیست، اظهار کرد: کشور در مباحث زیست محیطی شرایط خوبی ندارد و ما در این عرصه خجالت زده مردم هستیم، با این وجود تمام ارکان دولت برای حل مشکلات پای کار آمده است.
وی ادامه داد: در بودجه سال آینده نیز دولت توجه خاصی به بهبود وضعیت زیست محیطی کشور کرده‌ است.
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست اضافه کرد: ۹۰ میلیارد دلار طرح در حوزه زیرساخت در بخش صنایع کشور در حال انجام است که در بخش مهمی از آن شاهد بهبود مباحث زیرساختی مرتبط با آلاینده ها هستیم.
سلاجقه با اشاره به برخی جلوه های تمدنی ایران در مدیریت منابع آب و سازگاری با اقلیم طبیعی بیان کرد: شهر یزد یکی از شهرهای شاخص در مهندسی آب است برغم‌ اقلیم گرم و خشک طی تاریخ با مهندسی آب و احداث بادگیرها و آب انبارها خود را با شرایط وفق داده و پیشرفته ویژه‌ای در طول تاریخ داشته است.
وی‌با بیان اینکه در مبحث توسعه دقت نظر لازم در کشور نشده است، خاطرنشان کرد: این بی دقتی ها سبب شده تا بخش مهمی از منابع آب در صنایع پر آب بر مصرف شود و بهره‌وری آن بشدت کاهش یابد.
سلاجقه اظهار داشت: با وجود اینکه احداث سد یکی از معیارهای مهم توسعه یافتگی است‌ اما بخاطر مکان یابی نامناسب بخشی از رودخانه های کشور از بین رفته و بضاعت طبیعی اقلیم فروکش کرده که نشان از برخی اشتباهات در احداث سدها بوده است.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/39556
اخبار مرتبط

نظرات شما